Kur’an’ın genç muhafızları seçildi

30 Mart 2015, Pazartesi - 12:22

Türkiye çapında düzenlenen ‘Kuran’ın Genç Muhafızları’ adlı yarışmada Kuran okuma alanında Burak Atıcı, Ezan okuma alanında Emre Can Tekel, Hafızlık alanında ise Ahmet Cindilli birinci oldu

 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği ezan okuma, hafızlık ve Kur’an okuma yarışmalarının Kocaeli elemeleri Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. İzmit İmam Hatip Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen yarışmada ‘Genç Bilaller’ Ezan okuma alanından 12, ‘Genç Seda’ Kur’an okuma alanından 12, hafızlık alanından ise 6 öğrenci yarışmaya katıldı. Yarışma sonuçlarının açıklanmasının ardından bazı velilerden itiraz gelirken, Keşvelioğlu eleştirilere itiraz ederek “Sonuçlarda herhangi bir haksızlık yapılmamıştır” dedi.

 

YETENEKLERİ KEŞFETMELİYİZ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Dürdane, bu tür organizasyonların amacının öğrencileri yarıştırmaktan ziyade onların birbirleriyle tanışmalarını kaynaşmalarını sağlamak olduğunu belirterek “Bir amaçta yarışma heyecanı katarak daha etkin bir sonuca ulaşmaktır. Yetenekleri keşfetmek ve onları teşvik etmek en temel hususlardandır” dedi.

 

HİZMET KURUMUYUZ
İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhterem Aktaş ve pek çok davetlinin katıldığı programda konuşan İl Müftü Vekili İlyas Öztel, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak hizmet kurumuyuz. Buralardan yetişen yavrularımızla bu hizmeti sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

MESAJLAR GELİYOR
Hizmetin sunumunda kalitenin büyük bir önemi olduğuna değinen Öztel, “Bu kaliteyi yakalamak zorundayız. Ezan okunan her yerden bize olumlu veya olumsuz mesajlar geliyor. Bu yüzden güzel ezan ve Kur’an okuyan din görevlilerine ihtiyacımız var. Bu yarışmanın iyi hafızların yetişmesine, güzel ezan ve kuran okuyanların sayısının artmasına vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

 

VELİLER SONUCA İTİRAZ ETTİ
Hafızlık alanında Gebze İHL’den Ahmet Cindilli birinci olurken, ‘Genç Bilaller’ Ezan okuma alanında Gebze İHL’den Emre Can Tekel, ‘Genç Seda’ Kuran okuma alanında ise İzmit İHL’den Burak Atıcı ilk sırada yer aldı. Sonuçlarının açıklanmasının ardından bazı öğrencilerin velileri sonuca itiraz ederek haksızlık yapıldığını ileri sürdü. Veliler, “Hepsi bizim çocuklarımız ama 2 yıldır aynı haksızlık yapılıyor” diyerek sitemde bulundu. Bunun üzerine Abdulkadir Keşvelioğlu, öğrencilerin puanlarını okuyarak, sonuçların birbirine yakın olduğunu ve puanlama yapılırken herhangi bir haksızlık yapılmadığını söyledi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki