Kurt, Başbakan’dan İndirim İstedi!

Kurt, Başbakan’dan İndirim İstedi!
13 Ağustos 2016, Cumartesi - 14:43

Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, Başbakan Binali Yıldırım ile yaptıkları görüşme hakkında bilgi erdi. Kurt, Başbakan Yıldırım'a sorunlarla ilgili bir dosya sunduklarını aktardı.

Dosya halinde Başbakan Binali Yıldırım'a sunulan sorunlar hakkında bilgi veren Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, dosyada KDV indirimi talebi ile trafik sigortasındaki yüksek maliyetin bellerine büktüğü konularının yer aldığını kaydederek, "Ücretsiz yolcu taşıma noktasındaki sıkıntılar malumunuz. Devlet ücretsiz taşıma karşısında araç başına 750 lira ödemeyi vaat etti. Bu para, ücretsiz taşımacılıktan ettiğimiz zararın ancak 3’te birini karşılıyor. Tüm bunlara rağmen devlete yüzde 18 oranında vergi ödüyoruz. Fırıncıların ödediği KDV yüzde 1, kuyumcuların ödediği KDV de yüzde 1, lokantacıların ise yüzde 6. Geçmişte Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapan Başbakanımız, bu konuya oldukça olumlu yaklaştı. Bizlerle ilgilendi, görüşmemiz iyi geçti. Bakanlar Kurulu’ndan çıkabilecek bir kararla bu iş çözülebilir" dedi.

YÜZDE 10’LUK İNDİRİM TALEBİ
Kurt, KDV’de yüzde 10’luk bir indirim istediklerini yani yüzde 8 KDV kesilmesi halinde bunun araç başına aylık bin lira civarında bir gelir sağlayacağını kaydederek, "Ücretsiz yolcu taşımamız belimizi büküyor, sorunlarımız çok ancak bu KDV konusu çözülürse sıkıntılarımızı minimuma indirmiş olur" ifadelerini kullandı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki