Kurt: Ücretsiz taşıma istemiyoruz

Kurt: Ücretsiz taşıma istemiyoruz
21 Haziran 2016, Salı - 13:15

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt bugün oda binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kurt’un gündeminde Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan bayram boyunca otobüslerin ücretsiz olarak halka hizmet etmesi kararı ve ücretsiz yolcu taşıma paralarının hala daha yatırılmaması vardı. Mağduriyetlerinden bahseden Kurt, “Bütün okulların kapanmasıyla, mübarek Ramazan ayının gelmesi ve havaların çok sıcak olması ayrıca araçlarımızın giderlerinde ki mazot, SGK, kasko, belediye ruhsat harcı, araç muayenesi, vergi, yağ değişimi, lastik, bakım ve onarım olmak üzere ve bunun yanında taşınan ücretsizlerle beraber işlerimizin diğer günlere oranla yarı yarıya düşmesi sebebiyle bütün esnafımız ciddi anlamda mağdur olmuştur” diye konuştu.
MADDİ SIKINTI GETİRECEK
Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan bayram süresi boyunca 3 gün toplu taşımanın ücretsiz olması kararına değinen Kurt, “Ramazan bayramı münasebetiyle, bayramda sadece kamu adına hizmet etmemiz ve işlerin durgun olmasını düşünürken, Büyükşehir’in mecliste almış olduğu karar 2 bin 200 esnafa büyük bir maddi sıkıntı getirecektir. Esnaf zaten zor durumda geçiminin sağlarken alınan bu karar ile büyük bir hayal kırıklığı yaşamaktadır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin hiçbir ilinde ücretsiz taşıma olmazken, İstanbul ve Ankara’da yüzde 50 ücret karşılığı toplu taşıma yapıldığına dikkat çeken Kurt, “Mecliste bayram boyunca ücretsiz taşıma kararı alındı. Fakat her nedense İzmit- Kartal hattı olan 200 No’lu hatta bu uygulama yapılmayacaktır. Bizler sadakatle çalışıp vergisini veren esnaflar olarak karar şiddetle karşı çıktığımızı belirtiyorum. Aslında bu uygulamayı İstanbul ve Ankara gibi yüzde 50 olarak hatta oda ile beraber hayata geçirebilirdik. Ama maalesef hiç düşünülmeden sanki bizler bu kentte hizmet etmiyormuşuz gibi yok sayılmaktayız.” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki