Kutlu Doğum Programına İlgi Büyük Oldu

Kutlu Doğum Programına İlgi Büyük Oldu
14 Nisan 2016, Perşembe - 12:28

Dilovası Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikler çerçevesinde Araştırmacı Yazarlar Abdullah Çilingir ve Vehbi Vakkasoğlu tarafından konferans düzenlendi. Düzenlenen konferansa ilçe halkının ilgisi büyük oldu.

Kutlu Doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde Araştırmacı-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Müslüman’ın derdini yüreğimize dert edelim. Az da olsa ensar ve muhacirin kardeşliğini oluşturalım” dedi.

Düzenlenen proğrama Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Edip Bingöl, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile  ilçe halkı büyük ilgi gösterdi.

 Vehbi Vakkasoğlu programda insanlığı diriltmek için  gelin birlik olalım diyerek “İslam Kardeşliği”nin ne anlama geldiğini anlattı. Kulun başkalarını fakir ve bilgisiz diye ötelememesi gerektiğini kaydeden Vakkasoğlu, Kulluk bilincinin kardeşlik duygusunu güçlendirdiğini söyledi. “Aramıza bencillikleri sokarsak kardeş olamayız” diyen Vakkasoğlu, “Saflarımızı sık tutmalıyız. Bizim en güzel örneğimiz güzeller güzeli Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa’dır (s.a.v) O asla gurura ve kibire düşmedi. Allah’ın (c.c) emri doğrultusunda yaşadı ve en güzel örnek oldu. Müminler ancak kardeştirler, kardeş kardeşin arasını asla açmaz. Müslüman’ın derdini yüreğimize dert edelim. Ensar ve muhacirin kardeşliğini oluşturalım. Bencil olmayalım. Dünyanın her hangi bir yerinde zulüm gören zor şartlarda yaşayan insanlarımıza yardım edelim dedi.”

İlahiyatçı Yazar Emekli Müftü Din-Bir-Der İstanbul Şube Başkanı Abdullah Cihangir, konuşmasına insanlığı diriltmek için gelin birlik olalım diyerek tüm müminleri kenetlenmeye davet etti.  Yazar daha sonra şöyle devam etti  "Bizler Sahabe gibi olamayız ama bu şekilde ancak onlara benzeyebiliriz. Sahabe olaylara bakarken ibretli bakardı, bizimde ibretli bakmamız lazım. Geçmişte yaşayan sahabelerden ibret almalıyız. Sahabeler gibi dünyaya kesinlikle değer vermemeliyiz. Onlar paraya, mala, mülke ve makama asla tamah etmezlerdi. Sahabe gibi hangi ortam ve koşul olursa olsun kesinlikle Allah'ın vaadinden taviz vermemeliyiz. Sahabe her an Allah'ı zikreder nafile dâhil hiçbir ibadetten geri durmazdı. Onlar nimette şükür, sıkıntıda sabrederlerdi" şeklinde konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki