Kuyumcu davası ertelendi

Kuyumcu davası ertelendi
08 Haziran 2016, Çarşamba - 10:47

Çalışanları hakkında kendisini dolandırdığı iddiasıyla dava açan daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) Bankacılık Kanuna Muhalefet suçlarıyla hakkında dava açılan Gülaçtı Kuyumculuk’un davası bugün görülmeye devam edildi.

Görülen davada 10’uncu duruşması olmasına rağmen hala karar çıkmadı. 

Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Gülaçtı Kuyumculuk çalışanlarından Kadir Yazıcı, Murat Yavuz, Mustafa Yavuz, İskender Aksal, Vedat İzci, Şahin Yavuz ve Sebahattin Aydın ile sanık avukatları katılırken BDDK vekili Avukat Dilara Bağcı mazeret bildirerek katılmadı. 

BDDK DAVA AÇMIŞTI
Gülaçtı Kuyumculuk’un sahibi Hüseyin Gülaçtı 2014 yılında  bazı çalışanlarına, kendisini ve şirketi dolandırdığı gerekçesiyle dava açılmıştı. İddialar, bazı çalışanların tefeci gibi insanlardan zorla para toplayarak zimmetine geçirmesi ve iş yeri sahibini tehdit etmesi üzerineydi. Bu suçlamalarla bazı zanlılar tutuklanmış ancak daha sonra tutuksuz yargılanmalarına karar verilmişti. Daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Gülaçtı Kuyumculuk hakkında 5411 sayılı Bankacılık Kanununa muhalefetten dava açmıştı. Konuyla alakalı davanın görülmesine bugün Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

15 HAZİRAN’A ERTELENDİ
Görülen davada Gülaçtı Kuyumculuk çalışanlarından sanık Şahin Yavuz’un avukatı iş yerinde bulunan pos cihazlarında yapılan işlemlerin tespit edilmesini ve ilgili bankalardan sorulmasını talep etti. Hüseyin Gülaçtı’nın avukatı ise esas hakkındaki iddia ve taleplerini bildirmek üzere ek süre istedi. Mahkeme heyeti Şahin Yavuz’un avukatının, pos cihazlarının yapılan işlemlerin tespit edilmesini ve ilgili bankalardan sorulması talebine karşılık dosya kapsamı gözetilerek reddetti. Sanık Hüseyin Gülaçtı avukatlarına esas hakkındaki iddiaları ve tevsi tahkikat taleplerini bildirmek üzere süre verilmesine karar vererek duruşmayı 15 Haziran’a erteledi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki