KYÖD 68’inci kez sezon açılışını yaptı

KYÖD 68’inci kez sezon açılışını yaptı
10 Ekim 2015, Cumartesi - 09:48

 

KYÖD 68’inci sezon açılışını sosyal tesislerinde gerçekleştirildi. Yeni sezon döneminde KYÖD’e üye olan 30 kişiye rozetleri takılırken, Pişmaniye Dergisi yayın kurulu ve yazarlarına ise teşekkür belgesi verildi

 

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) yeni çalışma döneminin açılışını gerçekleştirdi. KYÖD Sosyal tesislerinde 68(inci yılın yeni çalışma döneminin açılışında yeni üyelere rozet takılırken, Pişmaniye Dergisi yazarlarına teşekkür belgesi verildi. Yeni Çalıma döneminin açılışına MHP Milletvekili adayı Lütfü Türkkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, KYÖD’ün eski Başkanları, KYÖD üyeleri ve yeni üyeler katıldı. KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz, tüm üyeleri kentin en önemli değeri olan KYÖD’e daha fazla sahip çıkılmasını istedi.

 

KYÖD’E SAHİP ÇIKMAK SORUMLULUKTUR

KYÖD’ün terasında yapılan kokteyli ile başlayan sezon açılışında konuşan KYÖD Başkanı Turgay Yılmaz, Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Nobel Ödül’ü almasından onur duyduklarını belirtti. 1947 yılında akıl ve bilim yolunu izleyen gençlerin Kurduğu KYÖD’ün hala kentin kültür. Sanat ve bilim üretim merkezi olduğunu söyleyen Yılmaz, “KYÖD’e sahip çıkmak aynı zamanda çağdaş değerlere, ilericiliğe ve bilime sahip çıkmaktır. En tecrübeli KYÖD üyesinden, en gencine ve en çiçeği burnunda olanına kadar hepimize büyük sorumluluk yüklenmektedir” dedi.

 

İŞBİRLİĞİ PROJELERİ YAPMALIYIZ

KYÖD’ün 68 yıllık görkemli bir geçmişe sahip olduğunu söyleyen Yılmaz, “KYÖD bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarla övgüye değerdir. KYÖD üyelerimizin bundan sonra çalışma gruplarında daha fazla yer alacaklarına inanıyorum. Bu kentin en önemli değerlerinden biri KYÖD’tür. Üyelerimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonrası için de derneğine her zamanki gibi hatta her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıdır. KYÖD bundan sonra da düşünce kuruluşu olarak çalışmaya devam edecektir. Anlık beklentiler yerine güç ve işbirliğine dayalı projeler üzerinde çalışmalıyız. Derneğimizin ekonomik yapısını güçlendirmek için elzem olarak çeşitli girişim ve projeler içinde yer almalıyız” dedi.

 

TEŞEKKÜR BELGESİ ALANLAR:

YAYIN KURULU: Yiğit Avdan, Kamuran Özben, Ertuğrul Kazancı, Ayten Kuşkonmaz, Başar Değer, Mevlüt Soysal, Selma Gün, U1uk Pekmertol, Süheda Çetiner, Semra Başlak.

 

YAZARLAR:

Adnan Filiz, Ahmet Ilgazlı, Ahmet Yaşar Tezulaş, Ali Akdemir, Arsal Arısal, Asiye Yüksel, Barış Ünsal, Barkın Karan, Bekir Yurdagül, Cihat Uçar, Cumhur Hüseyin Küçükbalkan, Ercan Velioğlu, Ertuğrul Bahan, Hakan Tanta, İlker Özben, İnci Yakut, Kürşat Yıldız, Mustafa Canikoğlu, Mustafa Küpçü, Nuran Onart, Reynur Coşkun, S. Taner Yıldırım, Selin Ayaeş, Serpil Özok, Sertif Gökçe, Sevim Deren, Şerif Ünan, Şükrü Hatun, Ufuk Topaloğlu, Vural Atılgan, Yağmur Turgay, Muhammet Şengöz, Nezih Danyal.

 

YENİ ÜYELER:

Abdullah Eryarsoy, Abdullah Toprak, Ahmet Özçelik, Alper Özsoy, Arsal Arısal, Ayla Ebeoğlu, Ayşin Konak, Barış Ünsal, Cengiz Hülagü, Cihan Şişman, Cumhur Cevdet Kesemenli, Feyza Korkmaz, Gözde Karakaş, Gözde Yılmaz, Hakan Yılmaz, Hanife Gülen Tom, Lütfü Türkkan, Mehmet Bayrak, Meltem Yılmaz, Mustafa Zengin, Müjgan Baysal, Orkun Toy, Özge Mehtap, Özgür Mehtap, Şengül Aydıngün, Uğur Saral, Vural Atılgan, Yağmur Sosyal, Yasemin Gezer.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki