Liderlerden son gün bombası

Liderlerin son gün bombası
31 Ekim 2015, Cumartesi - 18:15

Son gün liderler ne dedi?

Seçime bir gün kala liderler seçim turlarına devam ettiler. Seçmenlere önemli sözler vermenin yanında bazı taleplerde de bulundular...

Davutoğlu'ndan diğer partilerin seçmenlerine: Bir daha düşünün

Başbakan Davutoğlu, seçimden önceki son günde Sincan'da konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Ankara'nın Sincan ilçesindeki mitingte halka hitap etti. Seçmenlere sandığa gitmeleri için çağrıda bulunan Davutoğlu, CHP, MHP ve HDP seçmenlerine ayrı ayrı seslenerek "Bir daha düşünün" diye seslendi. Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar:

İnşallah yarın akşam balkondan bir demokrasi şöleni yapacağız.  

 

İnanıyorum ki 13 yıl birlikte yazdığımız destan için yeni bir ak sayfa oluşturacağız.

 

7 Haziran'dan sonra yaşananları hep beraber gördünüz. Kimlerin kimlerle kol kola girdiğini hep beraber gördüğünüz. Bir tarafta bu millete güvenmeyenler var. Diğer tarafta ise biz. İnanç ve kararlılıkla her engeli aşacağına inanan AK Parti kadroları var. Onun için biz meydanlardayız.

 

 

Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz. Geleceğimiz için çok önemli bir karar vereceğiz. Bütün vatandaşlarımızdan ricam, oylarınızı verirken Türkiye'nin dününü, bugününü ve yarınını düşünerek oy verin. Hangi partiye oy verirseniz verin, selamlaşarak, barış içinde oyunuzu kullanın.

7 Haziran'da tercihini CHP'den yana kullanan vatandaşlara sesleniyorum. Bu akşam bir kez daha düşünün. Elinizi vicdanına koyun 92. yılını kutladığımız cumhuriyetin yükselmesine kimin en fazla katkıda bulunduğunu düşünün. MHP'ye oy vermiş vatandaşlarıma da çağdıra bulunuyorum. Terör tehdidi karşısında kimin sorumluluktan kaçtığını düşünün. Vatanperver MHP'li kardeşlerime sesleniyorum, bir daha düşünün. HDP'ye oy veren vatandaşlarıma da sesleniyorum. HDP'nin Türkiye partisi iddiası için oy verdiniz. Ama bir kez daha düşünün. HDP'nin terörle arkasına mesafe koyamadığını gördünüz. Meclis'te temsil edilmeyen partilerin seçmenlerine de sesleniyorum. Şer odaklarının nasıl harekete geçtiğini görüyorsunuz. Böyle zor dönemlerde Türkiye'nin güçlü, dirayetli yönetimlere ihtiyacı var.

Kılıçdaroğlu 4 yıl yetki istedi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü'nde vatandaşlarla buluştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul mitingleri kapsamında Beylikdüzülü vatandaşlarla buluştu. İlçede yoğun ilgiyle karşılanan Kılıçdaroğlu, kendisini bekleyenlere seçim otobüsünden seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

7 Haziran’da sandığa gittik . Oyumuzu kullandık. Bize geldiler bir  

 

koalisyon kurmak istiyoruz. Biz de dedik ki hay hay. Geldiler görüştük. 10 günlük görüşme sonrası dediler ki biz koalisyon kurmak istemiyoruz, 3 aylık seçim hükümeti kurmak istiyoruz.

 

Bir kişi, hükümeti kurmakla görevlendirilen bir kişi, bağımsız iradeye sahip değilse ve iradesini saraya ipotek ettiyse o kişinin ne kendisine ne de ülkesine hiçbir yararı olamaz.

 

Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Demokrasinin temel kurallarından biri de uzlaşma kültürüdür. Bunu da istiyoruz. Ama birileri kendi dudağından çıkan sözleri yasa olarak kabul ettirmeye çalışırsa toplumda gerginliğe neden olur.

Bana 4 yıllık yetki verin, terör belasını sonlandıracağım.

Bahçeli: Üç parti koalisyon kurabilir

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Adana'da partisinin salon toplantısında konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Adana’daki konuşmasında, “hayır” eleştirilerine yanıt verdi. 1 Kasım sonrası ‘Hayır’ diyecekleri üç konuyu şöyle anlattı:

NEDEN HAYIR?

Azınlık hükümeti kurulacaksa MHP’nin birinci hayırı budur. İkinci olarak erken seçime hayır diyoruz. Üçüncü olarak HDP’ye oy vermiş bu memleket evladına iradesinden dolayı saygı duyarız. Ancak PKK’nın siyasal uzantısı olan HDP’ye flu bakarız. PKK ile beraber olduğu sürece onu tanımayız. Ama oy verene de saygı duyarız. PKK uzantısı seçim hükümetinde olacaksa seçim hükümetinde de olmaya hayır deriz.

“ÜÇ PARTİ KOALİSYON KURABİLİR”

Çözüm bloku AKP, CHP ve HDP’dir. Madem ki tek başına iktidar söz konusu olmuyor. Çözüm sürecinde uzlaşmaya çok müsait olan 3 parti arasında koalisyon kurulabilir. Bunlardan bir tanesi AKP-HDP’dir. Üçlü bir koalisyon da kurulabilir. Bir başkası ‘HDP’yi yanımıza alırsak MHP üstümüze gelir’ düşüncesi söz konusu olur ise AKP-CHP koalisyonu söz konusu olabilir. Demek ki bu üç partinin ikisi veya üçü bir araya geldiğinde çok güçlü bir koalisyon yapısı oluşabilir. Böyle bir koalisyonu yapacakları yerde ilk günden başladılar. ‘MHP koalisyonda yer almalılar’ diye. MHP’yi niye karıştırıyorsunuz.

“MHP BİT İÇİN DAM YAKMAZ”

CHP’nin koalisyon kurması söz konusu olacaksa MHP’yi nasıl ikna edeceksiniz? Birisi kulağına fısıldamış, ‘Bahçeli’yi başbakanlık koltuğuna oturtalım’. MHP başbakanlığa tav olacak bir parti mi? MHP’yi başbakanlığı vermek suretiyle kandırıp yanına almayı düşünüyorsan 67 yıllık bir siyasi hareketi sen bilmiyorsun. MHP bit için dam yakamaz. Bu da yetmiyor. 60 bloku içine bizi de dahil ediyor. İçinde HDP var ve biz bunların arasına gireceğiz!

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki