Liselilere Spor Özel Yetenek Kurslarını anlatıyor

24 Şubat 2016, Çarşamba - 12:46

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, lise ve üniversitelerin spor bölümlerine hazırlanan gençler için geçen yıl başlattığı Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları’nı bu yıl da gerçekleştirecek. Büyükşehir Belediyesi’nin Akademi Lise Projesi ile koordineli bir şekilde yürütülecek olan kurslar için bilgilendirme çalışmaları başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü, kentteki tüm liseleri tek tek dolaşarak, açılan kurs için bilgilendirme yapıyor. Bilgilendirme sırasında üniversitelerin spor bölümleri de öğrencilere tanıtılıyor.

GEÇEN YIL BAŞLATILDI

Üniversitede Spor Akademilerini tercih edecek olan öğrencilerin YGS sınavında yeterli puanı alması gerekiyor. YGS puanı ile Spor Akademilerinin yetenek sınavlarına hazırlanacak olan öğrenciler, sınavlara özel kurslarda ücret ödeyerek hazırlanıyor. Ancak bu durum, ailelere ve öğrenciye ekonomik açıdan büyük külfet getiriyor. Büyükşehir Belediyesi, ailelerin ve öğrencilerin büyük sorunu olan bu konuya adeta hızır gibi yetişerek, spor akademileri ve liseleri için Ücretsiz Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu açtı.

GENÇLERE ÜNİVERSİTE KAPILARI AÇILDI

Bu kurslara katılan çok sayıda genç, Türkiye’nin en önemli Spor Akademileri,  Polis Meslek Yüksek Okulları, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları, Polis ve Askeri Liselerine girmeyi başardı.

SINAV SIRASINDA DA YALNIZ BIRAKMAYACAK

Ücretsiz Spor Özel Yetenek Kursları ile öğrenciyi sınavlara hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, sınav aşamasında da gençleri yalnız bırakmayacak. Öğrencilere sınavda ihtiyaç duydukları malzemelerin yanı sıra ulaşım konusunda da destek sağlanacak. Türkiye’nin dört bir yanında açılan spor yetenek sınavlarına ulaşım konusunda zorluk yaşayan öğrenci, Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşım hizmeti alabilecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki