“Listeye ben almadım”

“Listeye ben almadım”
16 Ekim 2015, Cuma - 23:35

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, katıldığı bir televizyon programında listeye alınmayan Kocaelili Meral Akşener’in kendisi tarafından listeye alınmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, katıldığı bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sunucunun seçim hükümetine giren Tuğrul Türkeş, listeye konulmayan Meral Akşener ve partiden ihraç edilen Sinan  Oğan ile ilgili sorusu üzerine konuşan Bahçeli, Akşener ve Oğan’ın ismini anmadan sert açıklamalarda bulundu. 

AKŞENER’İN İSMİNİ KULLANMADI

Tuğrul Türkeş hakkında ‘Sayın Tuğrul Türkeş bey bize bir emanettir. Her şart altında o MHP’nin himayesi altındadır. Ama ayrılış, gidiş sebebi bizden kaynaklanmıyor. Bu konu üzerinde bir değerlendirme yapmaya gerek görmüyorum. MHP’nin de gündeminde bu yoktur’ şeklinde açıklama yapan Bahçeli; “Öbür hanım efendiye bahsederseniz.” Şeklinde açıklamasına devam etti. Sunucunun, “Sayın Akşener” sözüne karşılık ismini ağzına almayan Bahçeli; “Evet” diyerek açıklamasına devam etti. 

“LİSTEYE BEN ALMADIM”

Akşener’i kendisi tarafından listeye alınmadığını söyleyen Bahçeli; “İstanbul Büyükşehir Adayımız, 2007 yılında milletvekilimiz, aynı zamanda meclis başkan vekilimiz, 2011 yılında milletvekilimiz, aynı zamanda meclis başkan vekilimiz, 7 Haziran’da milletvekili seçildi. 1 Kasım’da aday olarak müracaat etti. Listeye girmedi. Listeye almayan benim” dedi.

“HANIMEFENDİ BİRAZ DİNLENECEKLERDİR”

Sunucunun “Neden efendim?” neden efendim sorusuna cevap veren Bahçeli; “ Sebepleri vardır. Ulu orta konuşulacak konular değildir. Hepsine geçmiş dönemde bu değerleri vererek her türlü konuma taşıdığınız insan sorgulanmıyor da, Milliyetçi Hareket Partisi sorgulanıyor. MHP bir kişinin gündemi ile oluşacak, yönlendirilecek bir parti değildir. Hanımefendi biraz dinleneceklerdir.” Dedi.

“ÖBÜR HANIMEFENDİ” DEDİ!

Sorulan soruya cevap verirken sadece Tuğrul Türkeş’in ismini anan Bahçeli, Merak Akşener ve Sinan Oğan’ın ismini bile ağzına almadı. Akşener’den ‘Öbür hanımefendi” diye bahseden Bahçeli, Sinan Oğan için ise “Öbürü” şeklinde bahsetti. Bahçeli son olarak Sinan Oğan için ise; “Öbürü zaten müracaat etmemiştir. Partimizden de ihraç edilmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki