“Madem ihanetse siz neden ortak oldunuz?”

27 Ekim 2014, Pazartesi - 14:14

 

Ak parti Kocaeli milletvekili M.Ali Okur gebze ak parti ilçe teşkilatında basın toplansısı yaparak,güncel konular ve üniversite hakkında bilgiler verdi.Bölgede yapılan yatırımlar hakkında geniş çaplı bilgiler aktaran M.Ali Okur muhalafetin üniversite hakkındaki eleştirilerinede cevap verdi.

AK Parti Kocaeli Mİlletvekili GYTE’nin Gebze Teknik Üniversitesi olarak değiştirilmesiyle ilgili olarak “GYTE Türkiye’nin ilk 10′una girmiş bir üniversite olabilir ama Gebze’ye katkısı yoktu. TÜBİTAK’la ne kadar bir araya gelebildiler? Bölgeyle ne kadar bütünleştiler? O zaman nerede Türkiye’nin başka yerinde gitsinler çalışmalarını yapsınlar” diye konuştu.
Kısa adı GYTE olan Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nin Gebze Teknik Üniversitesi olarak değişitirilmesinden sonra “Gebze’ye ihanet edildi” yorumları üzerine bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Kocaeli Mİlletvekili Mehmet Ali Okur, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur “Bildiğiniz gibi GYTE , ne TÜBİTAK’la ne de bölgemizdeki sanayi kuruluşlarıyla bütünleşmemiştir. Türkiye’nin ilk 10′una giren bir üniversite olabilir ama Gebze’ye katkısı yok. O yüzden eğitimini çalışmasını nerede yapıyorsa yapsın. Biz, bunun hazırlığını seçildiğimizden sonra 3 yıldan bu yana yapıyoruz. O dönemde milletvekilimiz olan şu anki Bilim Teknoloji Sanayi Bakanımız Fikri Işık, yine o dönemki BilimTeknoloji Sanayi Bakanımımz Nihat Ergün ve YÖK’teki akademik personel ile Milli Eğitim Bakanlığı’yla görüşerek Gebze Teknik Üniversitesi’nin hazırlanması için bir alt yapı hazırladık. Bugünkü, Gebze Teknik Üniversitesi 3 yıllık çalışmanın sonucudur” diye konuştu.
“BİR A 4′LE ÜNİVERSİTE KURULMAZ”
Öte yandan CHP Kocaeli Milletvekili doktor Mehmet Hilal Kaplan’ın değişik zamanlarda ortaya atmış olduğu “Bizim Gebze’ye üniversite kurmamıza karşı çıkan hatta bunun için hazırladığımız öneriyi red eden AK Partililer olmuştur” sözlerine yanıt veren AK Partili Okur şunları söyledi:
“Bir A 4′e iki satırlık yazı yazmayla üniversite kurulmaz. Efendim, bir A 4′e önerge yazıp Meclis’e sunmayla üniversite kurulmuyor. Hadi diyelim, önerge kabul edildi. Peki bu sefer sormayacak mısınız? Önergeyi kabul ettiniz. Ama, üniversite ne oldu? Bizler 3 yıldan beri onun alt yapısını oluşturmak için çalışıyoruz. Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve daha pekçok kurum ve kuruluşla bunun alt yapısını oluşturmak için çaba sarf ettik. Ondan sonra da bu üniversiteyi kurduk”
Öte yandan Okur, bazı CHP’lilerin ve MHP’lilerin GYTE’nin isminin Gebze Teknik Üniversitesi olarak değiştirilmesine de “Madem Gebze’ye üniversite kurmak ihanetti. O zaman siz ne diye bu ihanete ortak oldunuz?” sözleriyle yanıt verdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki