İlk kentsel dönüşüm projesinde tapular sahiplerine veriliyor;

Deprem kuşağında olan bölgemizin en öncelikli sorunlarından birisi olan kentsel dönüşümde, Match Group, ilk kentsel dönüşüm projesini tamamladı. 90 daire hak sahiplerine teslim ediliyor. Tapu dağıtım töreni Pazar günü saat 16:00 da Tatlıkuyu’da bulunan Match Office’de yapılacak.
MATCH COLORS EVLERİ SAHİPLERİNİN OLUYOR
Gebze Osmanyılmaz’da, örnek bir kentsel dönüşüm yapmak için yaklaşık iki yıl önce hak sahipleri ile anlaşmaya varan Match Group, titiz bir çalışmanın sonunda, 90 dairelik ilk dönüşüm işini tamamlamış oldu. Tek başına depreme dayanaklı evler yapmak değil, aynı zamanda günümüz teknolojisi ile üretilen modern binalar inşaa etmeyi de amaçlayan Match Group, dönüşüm anlamında yapılan örnek bir projeyi de hayata geçirmiş oldu. 2 yıllık bir çalışmanın ardından, Pazar günü yapılacak törenle hak sahiplerine evleri teslim edilecek. Otoparkından, sosyal donatı alanlarına kadar tüm detayın düşünüldüğü Match Colors evleri, bölgemizin örnek yaşam alanlarından birisi olmaya da aday.
‘SOSYAL SORUMLULUK OLARAK GÖRDÜK’
Bölgemiz için kentsel dönüşümün bir zorunluluk olduğunu her ortamda dile getiren Match Group Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Cihad Demirtaş, şirket olarak ilk dönüşüm projesinde sona geldikleri için heyecanlı ve mutlu olduklarını belirtti. Demirtaş; “mevcut yasalar dahilinde dönüşüm işini hayata geçirmek oldukça zor. Biz de zorlu bir çalışmayı gerçekleştirdik. Hak sahipleri, evlerinin yenilenmesini isterken, ceplerinden de para çıksın istemiyorlar, ya da en az para ile en kaliteli evlere kavuşmak istiyorlar. Vatandaşın bu talebi de bir yerde haklı talep. Kat sınırlaması nedeni ile müteahhit firmanın artan inşaat maliyetleri ile bu şartlarda dönüşüm işini gerçekleştirmesi neredeyse imkansız. Biz ilk günden beri bölgemizdeki, dönüşüm işinin, yerel yönetimlerin, Hükümetin ve vatandaşın bir zorunluluk olarak görmesi gerektiğini dile getirdik. Bu anlamda yüklenici firmaların da aynı şekilde sorumluluk anlayışı ile hareket etmesi gerektiğini savunduk. Bölgemiz için zorunluluk olarak kentsel dönüşümde, firmalar karını ön planda tutmayacak, vatandaş ve yerel yönetimler özveride bulunacak, ancak herkesin fedakarlık yapması ile sağlıklı binalara kavuşuruz. Biz bu anlayışla çalışma yaptık, şirket olarak da, kişiler olarak da zorlandığımız zamanlar oldu, ancak Allah’ın izni ile herkesin en üst seviyede mutlu olduğu bir projeyi hayata geçirdik, Pazar günü de tapularımızı dağıtıyoruz. Bölgemize ve hak sahiplerine hayırlı olsun” dedi.