MEB'den "Yarıyıl tatili ne zaman, kaç gün" sorularına yanıt geldi

02 Ocak 2016, Cumartesi - 15:55

Öğrenciler "Yarıyıl tatili kaç gün?" sorusuna yanıt ararken, konu hakkında bir açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. MEB'in yanıtı ile "Yarıyıl tatili kaç gün?" sorusu da yanıt buldu.Öğrencilerin kış aylarında heyecanla beklediği bir dönem sömestr tatili. Derslere bir süre olsun ara vermek isteyen öğrenciler yarıyıl tatiliyle bir süre sınav ve ders stresini geride bırakıyor. Peki 2015 sömestr tatili ne zaman? ''15 tatili'' adıyla da bilinen sömestr tatilinin bu ismi Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni kararıyla artık tarihe karışabileceği iddia ediliyordu. O iddialara karşılık Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl ve yaz tatili sürelerinin değişimiyle bir çalışmalarının olmadığını açıkladı. Bakanlık yetkilileri, bazı basın organlarında, yarıyıl tatili süresinin bir aya çıkacağı ve yaz tatilinin de iki buçuk aya indirileceği yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak, böyle bir karar alınmadığını söylediler. Yetkililer, tatil sürelerinin değişimiyle ilgili ileriye dönük bir çalışmalarının olmadığını da belirttiler.

 

2015-2016 YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Öğrenciler ve öğretmenler için 22 Ocak 2016 tarihinde son kez ders zili çalacak ve 15 günlük yarıyıl tatili başlayacak. 22 Ocak 2016 tarihinde başlayan yarıyıl tatili, 5 Şubat tarihinde son buluyor fakat cumartesi ve pazar haftasonu tatili oluduğu için okullar 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Okullar 10 Haziran 2016 tarihinde yaz tatiline girecek.

KIŞ TURİZMİNE KATKI

Posta gazetesi eğitim uzmanı Yaşar Özay'ın haberine göre; Öğretimde reform ve yapılandırma çalışması kapsamında sömestr tatilinin uzatılıp yaz tatilinin kısaltılması konusunda çalışmalar yürütüldüğü iddia edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), hazırladığı yeni karara göre sömestr tatili 15 günden 30 güne çıkarılacağı konuşuluyordu. Değişiklik ile yaz tatilinin ise 15 Haziran ile 1 Eylül arasında olması öngörülmüştü.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki