Meclis üyeleri atamayla bilirlenecek

CHP Çayırova’da Meclis Üyeliği adaylıklarında genel istek atama olarak belirlendi. CHP Çayırova İlçe Başkanı Rasim Meriç, 18 Şubat tarihine kadar Belediye Meclis Üyesi adaylarını atama ile belirleyeceklerini açıkladı.
29 Ocak 2014, Çarşamba - 16:30

8 ilçe gibi belediye  meclis üyeliği adaylıklarında  önseçim bekleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çayırova’da belediye meclis üyesi adayları atama ile belirlenecek. Önceki gün CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan başkanlığında yapılan son toplantıda  CHP Çayırova’da belediye meclis üyesi adayları atama yoluyla belirlenecek.

MERİÇ: “18 ŞUBAT’A KADAR ATAYACAĞIZ!”

Meclis üyesi adaylarının atama yoluyla belirlenmesi konusunda  Çayırova Gazetesi’nin sorularını cevaplandıran CHP Çayırova İlçe Başkanı Rasim Meriç, partilerine Meclis Üyesi adaylığı için başvuran aday adaylarından gelen :”Biz yönetimimize güveniyoruz. Önseçim yerine atama yapılsın. Önseçimden arta kalacak zamanda seçim çalışmalarına ayrılsın” görüşünü İl’e bildirdiklerini belirterek İl başkanı Yalçın Kuşkan’la yapılan toplantıda da önseçim yerine atama yönünde görüşün kesinlik kazandığını söyledi. Meriç: “ Normalde önseçim 8 Şubat’ta yapılacaktı. Ancak YSK takvimine göre son belirleme tarihi 18 Şubat. Biz de 18 Şubat’a kadar  Meclis Üyeleri adaylarımızı belirlemiş olacağız” dedi.

RESMİ OLARAK 26 KİŞİ BAŞVURDU

Başkan Meriç, şu ana kadar İlçe Örgütü’ne resmi olarak 26 kişinin başvurduğunu, 8-9 kişinin de kontenjandan başvuruları olduğunu sözlerine ekledi. Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu Yerel meclislerdeki  Meclis üyesi sayılarını ise 31 Ocak tarihinde açıklayacak. Çayırova’da bu sayının 28+3 yani 31 olması bekleniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki