Mecliste Bahar Havası

Mecliste Bahar Havası
02 Mart 2016, Çarşamba - 15:20

Çayırova belediyesi Mart ayı meclisi sakin bir ortamda gerçekleşti.

 İktidar ve muhalefet parti meclis üyeleri Çayırovanın yaranına olacak ortak projelerin birlikte en kısa sürede hayata geçmesi için varız dediler.

Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci yaptığı açılış konuşmasında Merhum Necmettin Erbakan Hoca’yı andı. Ölümünün 5. yılI dolayısı ile yaptığı konuşmasında büyük bir liderdi Allah rahmet eylesin diyerek merhum Necmettin Erbakana Rahmet diledi.. Başkan Demirci başkanlığında gerçekleşen Mart ayı meclisininde Muhalefet ve İktidar partisi meclis üyeleri Çayırovanın yarararına olacak her projeye desdek vereceklerini beyan ettiler

Demirci, Hastane Sözünü Aldık

Çayırova belediyesi mart ayı meclisinde CHP ve SP. Belediye meclis üyeleri başkan Demirci’ye meclisten seslenerek hastane ne zaman ilçemize gelecek nereye düşünüyorsunuz, en kısa sürede gerekli hamlelerin atılmasını istediler. Başkan Demirci, Hastane için Ak parti Kocaeli milletvekili bilim ve sanayi bakanı Sayın Fikri Işık ile görüşmelerimiz oldu 2017 yılında  yatırım programına hastane sözü aldık. Hastane yeri için 60 dönüm yer ilgili ciddi anlamda çalışmalarımız sürmektedir diyerek Çayırova’ya yakışan tam donanımlı bir hastaneyi halkımızın hizmetine sunacağız dedi. Toplum sağlık merkezi içinde yaşanan sıkıntıyı bilmekteyim yakın bir zamanda gerekli adımlar atılmak üzere Çayırova’da 24 Saat hizmet verecek olan toplum sağlık merkezi halkımızın hizmetine sunacağız müjdesini meclisten verdi. Başkan Demirci Şekerpınarda yapacağımız duble yol ile Tem’den giriş çıkış yaparak Hastanenin olacağı mevkiye ulaşımı kolaylaştıracağız.

 Kimse merak etmesin bir proje yapılacaksa ileriye dönük bir  proje olması için gayret gösteriyoruz dedi

Demirci, İmarı Toptan Çözeceğim

Çayırovanın dört gözle merakla beklediği imar sorunu yine Mart ayı belediye meclis gündemine geldi. Muhalefet meclis üyeleri başkan Demirci’den imar ile ilgili yapılan görüşmeler hakkında bilgi istediler. Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci yaptığı açıklamada İlçemizde imar ile yapılan görüşmeler aralıksız sürmektedir diyerek biraz daha sabırlı olunmasını isteyerek konuyu temelli çözmeye çalıştıklarını ifade etti.Şundan emin olabilirsiniz ki Üzerinde çalıştığımız imar projeleri vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecektir dedi

Muhalefet Sordu, Başkan Cevapladı

Çayırova Mart ayı meclis toplantısı yine yoğun bir tempoda gerçekleşti.

CHP belediye meclis üyeleri Engelliler için Fatih Caddesine Şarj dolum merkezi istedi, ayrıca Emek mahallesine yapılacak olan Park ismi için Emek parkı isminin verilmesi, ayrıca Çağdaşkentte yapılacak olan Cami için ve Akse Mahallesinde bulunan Akse camii tuvalet yerleri için ve Şekerpınarda bulunan Hilmi Üsteler parkı içindeki yeri Çayırova Kızılaya verilmesini önerge ile sundular.

Demirci önergelere cevap verdi

Başkan Demirci, Fatih Caddesine bir an önce caddeye şarj dolum yerlerinin yapılması talimatını müdürlerine  verdi. Emek mahallesindeki park isimi içinde aceleci davranmayalım diyerek parkın tam bitmesine yakın bir isim hakkında ortak hareket ile isim vereceklerini söyledi.

 Çağdaşkentte bulunan camii yeri ile ilgilide en kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını ayrıca Akse mahallesindeki Cami tuvaletlerini yine bakıma alacaklarını söyledi. Çayırova Kızılay şubesine içindeki yer içinde en kısa sürede gerekli adımların atılacağını meclisten belirtti.

Çayırova vatandaşların yakından takip ettiği Mart ayı meclisi gerçekleşti .

Bir sonraki Nisan ayı meclisi 5 Nisan 2016 Salı günü Saat 15.00 Yapılacak

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki