MECLİSTE SON TANGO

Çayırova 2014 Yılı Son Meclisi Gerçekleşti Aralık Ayı Meclisi Bildiğiniz Gibi İktidar Muhalefete Muhalefet İktidara Yüklenerek Tatlı sert Olarak Geçti.
03 Aralık 2014, Çarşamba - 17:35

Gündem maddeleri ile mecliste bazen tansiyonun yükselmesine neden oldu.  Kent meydanı ile ilgili Arsa takas konusunda muhalefet iktidara yüklenince tansiyonun hat sayfaya yükselmesine sebep oldu. Çayırova belediye Başkanı Şevki Demirci yaptığı açıklamada Kaymakamlık yeri ile ilgili kamuoyuna meclisten açıklama yaptı. 4.700 Mt. kare Yeri 10.600 Mt kare yeri ile takas ediyoruz yıllarca boş yere bekleyen kaymakamlık arsası kime ne faydası olmuştur diyerek zaten yeni yıla girdiğimizde ilk olarak kaymakamlıkta en çok vatandaşların yoğun olarak kullandığı tapu, nüfus birimlerini Çayırova belediye binası karşısındaki yeni yerde halkımızın hizmetine sunacağız. Kent meydanı içeresinde bulunan iki okulu çiçekçiler mevki olacak olan yeni yerde yapılacak, meclisten Çayırova halkına seslenen Başkan Demirci, dedikodulara kesinlikle inanmayın ben halkımın tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirtmem diyerek yapılacak olan 2 adet yeni okul yerinde 1 Taş ile 2 Kuş vuracağız misali belirtti. Çayırova Belediyesinin kasasından 25 Trilyon para okul için vermem diyerek 25 trilyon lira babayiğit birisi varsa buyursun getirsin hodri meydan diyerek muhalefete yüklendi. 

Başkan Demirci, “Sabrın Sonu Selamettir”

Başkan Şevki Demirci Çayırova halkına söz verdiğini belirterek yapacağım hizmet atağına taş koymayın her şey Çayırova ilçesinin yaşanılabilir bir ilçe yolunda atacağımız adımları çok yakında göreceksiniz dedi. 2015 yılında Kocaeli ilçeleri içinde yatırım olarak yapılacak hizmetleri Çayırovadaki vatandaşlarımız görecektir.  Çayırova E – 5 girişi köprülü kavşak çalışmaları, Çağdaşkente Yüzme havuz projesi, Şekerpınar Ramada Otel civarındaki yeni çift yol çalışması, Çağdaşkentte spor yürüyüş, koşu parkurları, 2015 yılında 50 trilyon yatırım ile göreceksiniz Çayırovayı şaha kaldıracağız müjdesini paylaştı.

Başkan Demirci ile SP’li Uçar’a Söz Alma Düellosu Yaşandı

SP Ali Uçar ile Başkan Demirci arasında sözlü tartışma yaşandı tansiyonun yükseldiği anlarda gündem dışı konuşma yapmak isteyen SP meclis üyesi Başkan Demirci engel oldu. Arsa takas konusunda muhalefet ile iktidar partililerin hararetli tartışmaları yaşanırken Uçar yaptığı konuşmada ilçede de yaşanan sağlık olaylarını anlatınca olanlar oldu. Başkan Şevki Demirci olaya müdahale ederek Biz burada gündem dışı arsa meselleri ile konuşarak meclis uzuyor zaten şimdi siz ilçede yaşanan sağlık konusu ile karşımıza çıkarsan olmaz dedi Uçar ise bunda art niyet yok iyi niyetimiz ile yaşanan vatandaşın sıkıntısını buraya taşıyoruz diyerek sitemde bulundu.  Söz hakkı isteyen Uçar meclis sonunda verilmeyince bir anda sinirlenmesine yol açtı. SP meclis üyesi Uçar ile başkan Demirci ile tatlı sert diyalog yaşandı.

CHP’li Honca Mikrofonu Bırakmadı

Çayırova CHP grup sözcüsü belediye meclis üyesi Abdulkadir Honca yaptığı açıklamalar ile mecliste yine bende varım dedi.  Çayırova ilçesinin yeni sembolü olan Osmanlı Tuğrası konusunda öz eleştiri yaptı. Osmanlı tuğrası yeri konusunda yanlış yere yapılması, tuğra yerine Çayırova belediye logosunun konulması daha iyi olur eleştirinde bulundu. Fatih caddesinde yaşanan park konusunu, kentsel konusunda vatandaşın mağdur durumda olduğunu belirtti.

Başkan Demirci, Yine Söylüyorum Vatandaşın Dediği Olacak

Osmanlı tuğrası konusunda Demirci yaptığı açıklamada Türkiye devleti Osmanlı devletinden gelmiştir bunlar bizim için bir değerdir bizler her zaman Ayyıldız’ımıza amblemimize sahip çıkacağız bakın Mustafa Kemal Atatürk her zaman üstümüzde yer almaktadır. Bizler değerlerimize her zaman sahip çıkmaktayız Allah’ın izni ile başımızın üstünde değerlerimize sahip çıkacağız dedi. Kentsel dönüşüm ile şu an somut bir adım yok eğer bir çalışma olursa halkımız ile birlikte hareket ederek ortak adımlar atılacaktır. Vatandaşın hoş görüsü olmadan yine buradan söz veriyorum diyerek gönül rahatlığı ile kafalardaki soru işaretlerini kafalarından silsinler dedi.

Aralık ayı meclis gündem maddeleri ile 2014 yılı son meclisi gerçekleşti. 2015 yılı ilk meclisi Ocak ayının ilk haftası Pazartesi günü Saat 15.00’de yapılacak.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki