MECLİSTE TANSİYON İNMEDİ

04 Mayıs 2015, Pazartesi - 21:59

Çayırova Belediye Meclisi Mayıs Ayı Oturumu gerçekleşti.

1 Mayıs İşçi Bayramı’na ilişkin gündem dışı temennilerle açılan Mayıs Ayı Meclisi Başkanı Demirci’nin Emek Mahallesi’nde ki Kentsel Dönüşüm ile ilgili TOKİ ile görüşme yetkisi talebi ile son buldu. Çayırova belediye meclisi sakın başladı, gergin bir mayıs ayı birinci meclisi olarak tarihe geçti. Muhalefettin iktidara yüklendiği mecliste söz alan CHP gurup sözcüsü A. Kadir Honca mecliste niye bize ilçemizde yapılan hizmetleri önceden haber verilerek birlikte gezmiyoruz diyerek sitemde bulundu. Başkan Demirci Honca’yı haklı bularak bir sonraki yapılan hizmetleri birlikte gezelim sözünü verdi.

SP Çayırova meclis üyesi Ali Uçar yaptığı konuşmada Emek mahallesinde önceden park yapılıyor, şimdide parkı bir kenara iterek içine anaokulu yapılıyor diyerek yazık değilmi, park alanına o kadar para harcandı. Çayırova halkının parasına yazık değil mi? diyerek sitemde bulundu. En kısa sürede yapılan yanlıştan dönülmesi gerektiğini belirten Uçar, parkın yanına anaokulunun yapılması gerektiğini dile getirdi.

Başkan Demirci mecliste yaptığı açıklamada Şekerpınardaki arsaların   en kısa sürede askıda olacağını belirtti. Çayırova’ya en kısa sürede  uygun fiyatlara ikinci el 2013- 2014 model otobüsler geliyor müjdesini verdi. Vatandaşlarımızın hayatı bizim için önemlidir, yakın bir zamanda gelecek olan yeni otobüsler ile halkımızın cenazeleri ve gezileri için konforlu bir şekilde hizmete sunulacaklardır dedi.

 Meclisin sonunda tansiyonun yükseldiği mayıs ayı birinci oturum meclisinde TOKİ konutları ile ilgili maddesinde gerginlik hat safhaya ulaştı muhalefet önergenin komisyona gitmesini talep etti. Başkan demirci artık bekleyeceğimiz vakit yok diyerek iki sefer önergeyi okutarak bizim gizlimiz saklımız yok diyerek meclisten onay aldı.. CHP’li meclis üyeleri protesto ederek meclisin sonun beklemeden terk ettiler.

Mayıs ayı meclisine katılım yoğun oldu Çayırova AK Parti ilçe başkanı Zafer Kılıç, Milli İttifak Kocaeli Milletvekili Adayı Yusuf Aksu, STK başkanları meclisi yakından takip ettiler. Bir sonraki meclisin oy birliği ile 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü Saat 15. 00 da yapılmasına karar verildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki