Medical Park Gebze ilklere imza atmaya devam ediyor

02 Aralık 2014, Salı - 10:51

Medical Park Gebze Hastanesi Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Hastane yönetimi bölgemizdeki berber ve kuaförlere bulaşıcı hastalıklar eğitimi verecek. Projenin Türkiye’ye örnek olması bekleniyor.

Gerek bayanlar gerekse erkeklerin en çok ziyaret ettiği mekânların başında berber ve kuaförler gelir. Kişisel bakım konusunda vazgeçilmez mekanlar haline gelen berber ve kuaförler hayatımızın temel unsurları arasında yer alıyor. Fakat toplu kullanıma açık olan bu  mekanların hijyenliği hep kafalarda soru işareti oluşturmuştur. Berber ve kuaförlerde görev yapan personelin hijyen ve sağlık konusunda ne derece eğitimli olduğu sıkça sorulan sorular arasındadır. Kendine özgü projeleriyle adından sıkça söz ettiren Medical Park Gebze Hastanesi yine alkışlanacak bir projeye imza attı. Hastane yönetimi, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda faaliyet gösteren berberler ile kuaförlere sağlık, hijyen ve bulaşıcı hastalıklar konusunda eğitim verecek. 

EĞİTİM TÜM BERBER VE KUAFÖRLERİ KAPSIYOR 

Medical Park Gebze Hastanesi ile Gebze Berberler Kuaförler Odası’ nın birlikte düzenleyeceği  ‘’Sağlıkla Eğitim’’ sosyal sorumluluk projesi Medical Park Gebze Hastanesi gerçekleşecek. Bölgedeki Berberler ve Kuaförler için yapılacak olan projenin amacı berber ve kuaförleri bulaşıcı hastalıklar konusunda bilendirmek olacak. 2 Aralık Salı günü (yarın) bayan kuaförler, 7 Aralık Pazar günü berberlere verilecek eğitimler saat 11.30’da başlayacak. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projeye katılım ise ücretsiz. Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kenan Dibek tarafından verilecek eğitimler sonrasında ise katımcılara sertifika verilecek.

850 BERBER VE KUAFÖRE HİJYEN EĞİTİMİ 

Gerçekleşen proje hakkında açıklamalarda bulunan Gebze Berberler Kuaförler Odası Başkanı Kenan Çelik,  amaçlarının odaya üyelerini bulaşıcı hastalıklar konusunda bilgilendirmek olduğunu söyledi. Çelik şunları ifade etti;  “Bizler bu eğitimleri hem berber ve kuaförlerimizi hem de müşterileri koruma açısından çok önemsiyoruz.  Odamıza kayıtlı 850 üyemiz bulunuyor. “Sağlıkla Eğitim’’ sosyal sorumluluk projesi ile yeni bir çağ başlatıyoruz. Belirli gün ve periyotlarda Medical Park Gebze Hastanesi, Dermatoloji Uzmanı Dr. Kenan Dibek’in vereceği eğitimler ile üyelerimizi bilgilendireceğiz. Bu eğitimleri özellikle tatil günlerinde yapacağız”

AMAÇ BULAŞICI HASTALIKLARA KARŞI BİLGİLENDİRMEK 

Medical Park Gebze Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kenan Dibek ise berberler ve kuaförlerin işyerinde sıkça karşılaştıkları hastalıklar ile ilgili eğitimler vereceklerini ifade ederek, “Bu bir farkındalık yaratma eğitimi olacak. Vereceğiz eğitimler sonunda salonlarında hizmet veren kuaförler ve berberlerin, hizmeti alan kişilerin karşılaşılabilecek saç ve deri problemlerine karşı bilinçli olmalarını sağlamış olacağız. İşlemlerde önlem almalarını sağlamış olacağı” diye konuştu.

 
PROJE İÇİN ÜCRET ALINMAYACAK


Medical Park Gebze Hastanesi Genel Müdürü Dr. Erdal İbanoğlu, Türkiye’de örnek teşkil edecek bu projenin aralıklarla devam edeceğini belitti. Medical Park Grubu’nun bireysel sağlık yanında toplumların da sağlıklarına yönelik projeler geliştirdiğini ifade eden İbanoğlu, “Medical Park Gebze Hastanesi  ile Gebze Berberler Kuaförler Odası’nın birlikte düzenlediği  ‘Sağlıkla Eğitim’ sosyal sorumluluk projemizin en önemli özelliği, Türkiye’de bir ilk olmasıdır. Kıymetli hekimlerimizden Dermatoloji Uzmanı Dr. Kenan Dibek öncülüğünde  yürüttüğümüz projenin  ana amacı bölgede her hizmet kaleminde farkındalık yaratmaktır. Gebze Berberler Kuaförler Odasından ve üyelerinden bu proje için hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Sağlık ve eğitimin her zaman paralel gittiğine inanıyoruz, bu bağlamda tüm odalara hastanemiz olarak her türlü eğitim desteği vermeye hazırız’’ dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki