Medicalpark annelere eğitim verdi

Medicalpark annelere eğitim verdi
12 Mayıs 2016, Perşembe - 17:03

Medical Park Gebze Hastanesi, Annelere yönelik temel ilk yardım eğitimi verildi. İlk yardım uzmanı Deniz Karadeniz'in ilk yardımda doğru bilinen yanlışları düzelten projesi ‘Öpünce Geçmeyen Uflar' büyük ilgi gördü.

Medical Park Gebze Hastanesinin ev sahipliğinde gerçekleşen eğitimde, ilk yardım konusunda pratik bilgiler anlatıldı. Eğitim boyunca pratik bilgilerin yanı sıra cansız bebek mankeni üzerinde uygulamalar yapıldı. Özellikle bayanların yoğun ilgi gösterdiği eğitim seminerine erkeklerde katıldı. Seminer de, ilkyardım, yaşam belirtileri, solunum yolu tıkanıklığı, göğüs ağrısı, kanamalar, şeker koması, kırık, çıkık, burkulmalar, zehirlenmeler, hayvan ısırıkları, şuur kaybı, boğulmalar, hasta ve yaralı taşıma gibi konularda yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler anlatıldı.

AMAÇ; TOPLUMSAL FARKINDALIK
Özellikle baba adayları, hamileler ve yeni anne olmuş kadınların katılım gösterdiği eğitimde maket bir bebek üzerinde uygulamalı anlatımlarla ilk yardımda yapılması gerekenler anlatıldı. İlk yardım uzmanı Deniz Karadeniz’in insan vücudundaki iç organların yerini gösteren ve katılımcılardan organları doğru yere yerleştirmesini istediği önlüğü ise eğitime ayrı bir renk kattı. Sosyal sorumluluk kapsamında ücretsiz olarak verilen eğitimde maket bebek üzerinde uygulamalı olarak verilen eğitim sırasında ebeveynler hem yeni bilgiler edindi hem de deneyimlerini bir uzman ile paylaşma şansı elde etti. Yaklaşık 3 saat süren eğitimin amacının toplumsal farkındalık yaratmak olduğu belirtildi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki