Medikal Park’ta başörtülü ebe yasak

Medical Park Hastanesi’ne ebe olarak çalışmak için başvuru yapan ve tüm elemelerden olumlu yanıt alan ebe Hilal Hoş, başörtülü için hastaneye kabul edilmediğini iddia etti
12 Ağustos 2015, Çarşamba - 12:28

Hilal Hoş, bir ebe. Kullar’da oturuyor. Konya Selçuk Üniversitesi Sağlık Birimleri Fakültesi Ebelik bölümü mezunu. Üniversiteyi bitirdikten sonra ailesinin yanına dönen Hoş ilimizdeki sağlık kuruluşlarına iş başvurusu yapıyor. İnternetten başvurduğu yerlerden biri de kısa bir süre önce hizmete açılan D-100 Karayolu üzerindeki VM Medical Park Hastanesi.

İKİ KEZ GÖRÜŞTÜ

Hoş yaptığı başvurunun ardından Ramazan ayında Ramada Plaza’da yapılan iş görüşmelerine çağrılıyor. Gidiyor, form dolduruyor, yüz yüze görüşüyor. Olumlu geçen görüşmenin ardından ikinci kez görüşmeye davet ediliyor. Görüşmeyi yapan kişi bu kez ebe hemşirelerin bağlı bulunduğu Sorumlu Hemşire. Hoş daha sonra gelişen olayları şöyle anlatıyor:

KAPALI İSTEMİYORUZ

Her zamanki gibi ona da kendimi tanıttım. Sonra mesleki becerilerim sorgulandı, bazı sorular soruldu. Tek tek yanıt verdim. Her şey iyi, güzel, tamam dendi. Ama en sonunda şunları söylediler: “Biz hastanemizde kapalı giyinen bir personel istemiyoruz. Herkes tek tip giyinsin, herkesin başı ya açık ya da boneli olsun istiyoruz. Sen buna razı mısın?” Ben kendisine, “Eşarbımı açmak istemiyorum” deyince direkt olarak “İyi günler” denildi. Konuşma uzamadı, herhangi bir açıklama yapılmadı.

HİÇ SORUN YAŞAMADIM

Ben üniversitede okurken çeşitli hastanelerde staj yaptım. Burada çeşitli hastanelerle de görüştüm. Hiçbiri böyle bir şart öne sürmedi. Yeri geldi yoğun bakımlara girdim. Hiç sorun yaşamadım, hiçbir yerde sorun çıkarmadılar. Ama burada işe alınmamamın tek gerekçesi başörtülü olmam. Sizce de tuhaf değil mi?”

AK PARTİ’NİN ADAYI!

İşin ilginç yanı, Medical Park Hastanesi’nin yönetim kurulu başkanı Muharrem Usta kim biliyor musunuz? 25 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen Trabzonspor kongresinde, mevcut başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na karşı kaybeden isim. Daha da önemlisi AK Parti’nin o dönem açık açık desteklediği, “AK Parti’nin başkan adayı” olarak bilinen bir isim. Usta kısa bir süre önce Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu da makamında ziyaret etmişti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki