Melisa sordu, Başkan Toltar cevapladı

26 Ekim 2014, Pazar - 19:01

 

 

4. sınıf öğrencisi Melisa Adıgüzel “Yerel Yönetimler Halkın Hizmetinde” konulu performans ödevinin sorularını Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’a sordu.

 

Hereke Nuh Çimento İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Melisa Adıgüzel Dilovası’na özgü, çeşitli sorularını Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’a sordu.

 

AMACIMIZ MİLLETİMİZE DAHA İYİ HİZMET ETMEK

Küçük Melisa’nın sorduğu soruları Başkan Toltar tek tek cevapladı. Neden belediye başkanı olmak istediniz? Amacım milletimize ve halkımıza kendi fikirlerimize ve düşüncelerimiz ile daha iyi hizmet etmek ve gelecek nesiller için daha yaşanabilir Dilovası’nı inşa etmek amacı ile belediye başkanı olmak istedim. Eğitim durumunuz nedir ve Belediye başkanı olmadan önce ne işle meşguldünüz? İnşaat Yüksek Mühendisiyim ve Çevre Mühendisliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebe Belediyesi ve Dilovası Belediyesinde Teknik Koordinatörlük, yöneticilik ve danışmanlık yaptım.

 

ÇAĞDAŞ VE MODERN PROJELER

Dilovası için neler yapmayı düşünüyorsunuz? Sizin ve sizden sonraki nesiller için ilçede Sağlık, Eğitim, Sosyal, Kültürel ve diğer daha yaşanılabilir bir Dilovası için çağdaş ve modern projeler yapmayı düşünüyorum.Çocukları ve gençler için ne tür ilgi alanları yapmayı düşünüyorsunuz? Çocuklar için oyun grubu, kütüphane, dershane ve kendileri adına geliştire bilmek adına her türlü desteği sağlayacağız. Gençler için spora ve sosyal alanlara elimizden geldiğince destek vererek uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışacağız.

 

YENİ BİR DİLOVASI İNŞA EDECEĞİZ.

Dilovası ile ilgili ne gibi bir planlarınız var?  Dilovası’na ilçe olduktan sonra büyük yatırımlar yapıldı. Biz de bu yatırımların devamı için halkımızın büyük desteği ile görevi devraldık. Görev süremiz içerisinde ilçemize ve gelecek nesillerimize kazandıracağımız ve seçim zamanında sözünü verdiğimiz yaklaşık 60 proje ile yeni bir Dilovası inşa edeceğiz. İlçe olmamız sizce neler kazandırdı? İlçe ile kaymakamlık, emniyet ve hastane geldi kaynak ve imkânlar tanındı. Belediye başkanı olduktan sonra ailenize vakit ayrı biliyorsunuz? Çok az ayırıyorum ailemde bu konudan şikâyetçi.

 

“EĞİTİME HEP DESTEK TAM DESTEK”

Eğitime destekleriniz neler ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı da Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız koltuğunu çocuklara devir ediyor. Siz koltuğunuzu bir çocuğa devir etmeye ne dersiniz?Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için göreve gelir gelmez “eğitime hep destek tam destek” sloganı ile ilçedeki eğitim öğretime başlayan minik yavrularımıza çanta ve kırtasiye desteğinde bulunduk. Bunun yanı sıra çocuklarımızın daha sağlıklı eğitim alabilmeleri için okulların tadilat bakım ve onarımlarında elimizden gelen desteği verdik. Evet, kesinlikle bizde düşünüyoruz.

Başkan Toltar, Küçük Melisa ile röportaj sonrasında sohbet etti ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki