Memur-Sen'den 'mobbing' iddialarına yanıt

28 Ocak 2016, Perşembe - 14:11

Memur- Sen ve ona bağlı Büro Memur- Sen, geçtiğimiz günlerde kendilerine yöneltilen mobing ve sürgün iftiralarına tepki göstermek adına basın açıklaması gerçekleştirdi.

İŞKUR İl Müdürlüğü üzerinden Memur-Sen ve ona bağlı Büro Memur-Sen kendilerine yöneltilen ‘’Mobin ve Sürgün’’ iddialarına İŞKUR önünde gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla cevap verdi. Gerçekleştirilen açıklamaya; Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Akkuş, Büro Memur-Sen Şube Başkanı Ömer Türk, Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şahin Yaşlık, Diyanet-Sen Şube Başkanı Selami Tarcan, Sağlık-Sen Şube Başkanı Kerem Özgüler, Büro Memur-Sen Maliye Başkanı Fırat Güler, sendika yöneticileri ile üyeler katıldı.
YAPILANLARI EŞREFLE KINIYORUZ
Basın açıklamasını okuyan Büro- Memur-Sen Şube Başkanı Ömer Türk, iftira kampanyaları karşısında sessizliklerini koruduklarını ancak iddiların ardı arkasının kesilmemesi sebebiyle açıklama yapma gereksinimlerini duyduklarını belirterek ‘’ İŞKUR İl Müdürlüğü üzerinden Memur-Sen veBüro Memur-Sen ailesine yapılan iftira yaygarasını eşrefle kınıyoruz. Sendika olarak bugüne kadar yapılan iftira kampanyaları karşısında sessizliğimizi koruduk ancak iddiaların ardı arkasının kesilmemesi, kamuoyunun yanlış bilgiler ile yönlendirilmesi ve algı operasyonu yapılma amacının güdüldüğü görülmesi üzerine bu açıklamayı yapma mecburiyeti doğmuştur’’ dedi.

BÖYLE İDDİAYA GÜLÜNÜR
Konuşmasını sürdüren Türk ‘’Malum sendikalarca İŞKUR İl Müdürlüğü ile il müdürlüğüne bağlı hizmet merkezleri arasından yapılan rotasyon için kendilerine üye olan ya da hiçbir sendikaya üye olmayanlar arasında ayrım yapıldığı, Büro Memur-Sen’e üye olmayanlara baskı yapıldığı ve üye olmaya zorlandıkları minvalinde asılsız iddialar dile getirilmiştir. Böyle bir iddiaya ancak gülünür. Yaklaşık 200 personelin çalıştığı kurumda üye sayımız 70’tir. Kaldı ki böyle bir iddia bir yıl öncesinde üye sayımızın 140’larda olduğu bir kurum üzerinden yapılmaktadır. Eğer bir baskı olsaydı üye sayımızın 70’lerde değil 140’lardan daha yukarı olması beklenir’’ ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki