Mesire Alanlarına Ziyaretçi Yoğunluğu

Mesire Alanlarına Ziyaretçi Yoğunluğu
24 Ağustos 2016, Çarşamba - 14:48

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçen yıl Kocaeli'deki mesire alanlarını 524 bin kişinin ziyaret ettiğini bildirdi.

Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, rekreasyon potansiyeli yüksek orman alanlarında halkın ihtiyaçlarına yönelik mesire alanları kurduklarını belirterek, bu alanların vatandaşın dinlenme, eğlenme, spor ve tatil ihtiyaçlarını karşıladığını ifade etti.
‘SAYISI 524 BİNİ AŞTI’
Kentte 112 mesire alanının tesis edildiğini aktaran Eroğlu, bunların 16'sının konaklanabilir, 15'inin günübirlik yararlanılabilecek şekilde düzenlendiği bilgisini verdi. Eroğlu, tesislerin şehrin güzelliğine katkı sağladığını ve turistik hareketliliğe de imkan verdiğini vurgulayarak, "2015 yılında Kocaeli'deki mesire yerlerini ziyaret edenlerin sayısı 524 bini aştı. Sadece bu yılın Temmuz ayında ise günü birlik veya konaklayarak 86 binin üzerinde kişi mesire yerlerinden yararlandı." değerlendirmesinde bulundu.
ÇOK GÜZEL MEKANLAR 
Mavi ve yeşilin büyüleyen güzelliğine sahip Kandıra ilçesindeki Kerpe ve Miço koyunda yeni mesire yerlerinin hizmete sunulacağına işaret eden Eroğlu, deniz kıyısı ormanlık alanda inşa edilecek mesire yerlerinin İstanbul ile Sakarya'ya ve Kocaeli'nin ilçelerine yakın olması sebebiyle ziyaretçi potansiyelinin çok yüksek olacağının öngörüldüğünü belirtti.
YANGIN RİSKİ EN AZA İNDİRİLİYOR
Eroğlu, mesirelik alanlarının sayısını arttırarak orman yangınlarını da azaltmayı hedeflediklerine dikkati çekerek, "İnsanların piknik maksadıyla bu alanlarda bir araya gelmesi, lüzumlu emniyet tedbirlerinin alınması ve piknik için tasarlanması sebebiyle yangın riski de en aza indiriliyor." açıklaması yaptı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki