Meydanlarda Demokrasi Nöbeti Sürüyor

Meydanlarda Demokrasi Nöbeti Sürüyor
03 Ağustos 2016, Çarşamba - 15:10

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi halkın direnişi ve milli iradeyle sonlandırıldı. 

 

Peki darbe başarılı olsa idi ne olacaktı? Sizler için derledik..16 Temmuz sabahına, sıkı yönetim, sokağa çıkma yasağı ve silah sesleriyle uyanabilirdik. Her köşe başında duran hain  cuntacılar  ve sokaklardaki ölüm sessizliği görülmesi muhtemel bir tablo olabilirdi. 
Öyle ki, 17 Temmuz, cumhurbaşkanının, başbakanın ve muhalefet liderlerinin nerede olduklarını ve hayatta olup olmadıklarını bilmediğimiz bir tarih olabilirdi. Medyadan yoksun kalacak olan halk ise her şeyden bihaber kalabilirdi. 
Tüm bunlar olurken ülke ekonomisi can çekişip, dolar Türk parası karşısında çokça değer kazanabilirdi. Türkiye’nin kredi notu düşerek ithalat ve ihracatın durması tahmin edilesi bir durumdu.
Hainler her yer de olacak ve ölümler artacaktı.
İç karışıklıktan yararlanmak isteyen PKK terör örgütü Doğu’da özerklik ilan edebilirdi. 
Amerika F16’ları İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok bölgeye saldırabilirdi. En kötü ve korkunç olanı Vatan topraklarını dış mihraklara peşkeş çekilebilirdi.
İç savaşımız devam ederken, boğazlardaki kontrolü sağlayamamamız gerekçesiyle Rusya’nın, boğazların güvenliğini sağlamak istemesi de bu iç karartıcı tabloda yerini alacaktı.

15 Temmuz darbe girişimine halkın iradesi baş koydu.
1960 ve 1980 darbelerini yaşayarak ya da duyarak bilen herkes oluşabilecek kötü durumların farkındaydı. Parti ayrımı ve fikir ayrılığı olmaksızın herkes ‘Darbeye Hayır’ dedi.

Bu korkunç olası tabloyu bir daha yaşamamak adına, Yediden Yetmişe bu vatan topraklarında yaşayan herkes ve her etnik kökenle kardeş olmak zorundayız. Kardeşlik hukukumuzun yanında birbirimizin yaşam tarzlarına saygı göstermeliyiz. Daha ılımlı daha kucaklayıcı davranmalıyız, bölücülere ve provokatörlere fırsat vermemeliyiz. Devletimiz artık geçti diyene kadar meydanları boş bırakmamalıyız.

Şimdi bir kez daha diyiyoruz ki  2. İstiklal mücadelemiz Zafere ulaşana kadar  meydanlarda Nöbet tutmaya devam. Allah milletimizin, devletimizin Yar ve yardımcısı olsun

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki