MHP adaylarını ve projelerini kamuoyuna tanıttı

MHP adaylarını ve projelerini kamuoyuna tanıttı
06 Ekim 2015, Salı - 09:17

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl teşkilatı, Milletvekillerini ve projelerini kamuoyuna tanıtırken, İl Başkanı Aydın Ünlü iktidara gelmeleri halinde Kocaeli için bir çok projeyi hayata geçireceklerini söyledi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) aday tanıtım toplantısını dün Teona Otel’de yaptı. Toplatnıya cezanesi nedeniyle katılamayan Lütfü Türkkan dışında tüm milletvekili adayları ve il teşkilatı hazır bulundu. Programa milletvekili adaylarından Saffet Sancaklı, Ahmet Yeşil, Arif Gülen, Dicle Akın, Serdar Kaman, Musa Çoşkun, Dicle Akın, Osman Beniz,  Kürşat Sönmez, Derya Çavdar ve İsmail Okumuş ile İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan ve partinin ilçe başkanları katılım sağladı. Toplantıda MHP’nin milletvekili adayları sırayla söz alarak y patıkları kısa konuşmada, kendilerini tanıttı.

 

ULAŞIM VE TURİZM

Toplantıda konuşma yapan il başkanı Aydın Ünlü ise, MHP’nin iktidara gelmesi halinde, bakanlıklar eliyle kentte yapacakları yatırımları sıraladılar. MHP’nin Kocaeli’de yapacakları arasında başta ulaşım sorununu çözmek ve kenti bir turizm haline getirmek vardı. Somut projeleri sıralayan İl Başkanı Ünlü “Bunları yapmak zor değil.  MHP bunun için vardır. Kocaeli kamuoyu bu 14 yıllık kaostan kurtulmak istiyorsa MHP’yi tercih etmelidir” diye konuştu.

 

EN HAZIRLIKLI PARTİYİZ

Aydın Ünlü, “MHP olarak seçimlere en hazırlıklı parti olarak karşınızdayız. Seçimlere tatbikatla hazırlanan tek parti olmamız, başarılı olacağımızın göstergesidir. Seçmen 7 Haziran’da AKP’ye gerekli uyarıyı yapmış ve iktidardan indirmiştir. Fakat bu uyarıyı anlamayan AKP, ülkeyi üç aydır uçuruna sürüklemektedir. Bugün Kocaeli’deki hayallerimizden bahsedeceğiz. İnanın bugün başardığımızda, Kocaeli’de nelerin değişeceğini tüm Kocaeli görecek” ifadelerini kullandı.

 

VERGİLER KOCAELİ’DE KALACAK

Aydın Ünlü’nün ilk dile getirdiği proje, Kocaeli’nin vergi oranlarına göre gelir elde edeceği yönünde oldu. Sinevizyon görüntüleriyle projelerini destekleyen Ünlü, “Kocaeli’nin geliri Kocaeli’de kalacak. Bu kentin nimetlerinden faydalanıp, vergilerini başka kentten arttıranlar olmayacak. MHP olarak bu konuyla ilgili yasal düzenlemeyi meclisten geçiremeyeceğiz” diye konuştu.

 

UĞRAŞTIRMAYACAĞIZ, ULAŞTIRACAĞIZ

Aydın Ünlü’nün ikinci projesi ise, Kocaeli’nin ulaşım problemini çözmekle ilgili oldu. Ünlü projelerinden, “Uğraştırmayacağız, ulaştıracağız. Bizim çalışmamızda İzmit trafiğinin rahatlaması için, minibüs ve otobüsler şehrin dışına çıkacak. Kuzey-Güney yönünde feniküler olacak, İzmit’in üst kısımlarına hatta Kocaeli Üniversitesi’ne de çıkaracağız. Öğreniler otostop çekmekten kurtulacak” dedi.

 

CENGİZ TOPEL SORUNU BİTECEK

İl Başkanı Ünlü’nün daha sonra dile getirdiği proje ise turizm ve spor ile ilgili oldu. Ünlü, “Karadeniz Kongre Turizm merkezini kuracağız. Karadenize 70 km sınırımız var. Bu bölge yeni bir vizyonla ülkemize yeni bir değer katacak. Büyük bir hamle başlatılacaktır.Havalimanını aktifleştireceğiz. Mevcut havalanındaki proje hatalarını ortadan kaldıracağız. Büyük uçuşların iniş yapamadığı Cengiz Topel’in kapasitesi arttırılacaktır. Gebze bölgesi başta olmak üzere spor kampüslerini hayata geçireceğiz. Spor Akademisi’yle gençlerimiz ülkemizi dünyada temsil edecektir” ifadelerini kullandı.

 

KARTEPE’YE KIŞ TURİZMİ

Pojeleri açıklayan Aydın Ünlü’nün özel olarak söz ettiği ilçelerden biri de Kartepe oldu. Kartepe’yi uluslararası kış turizmine açacakarını kaydeden Ünlü, “Kartepe Türkiye’nin yeni gözdesi olacaktır. Kapasitesi itibariyle uluslararası kış sporlarına ev sahipliği yaparken bir kişinin insafına terk edilmiştir. Biz iktidara geldiğimizde, Orman Bakanlığı eliyle yatırımların önünü açacağız” sözlerini sarf etti.

 

İSTİKRARA KİMSE İNANMIYOR

Aday tanıtım toplantısında konuşan adaylardan Ahmet Yeşil ise “3 ay önce 1 500 TL için ‘nasıl o ekonomi’ yapıyorsunuz diyen adamlar bugün 1 300 TL vaat ediyor. Bu nasıl bir şey anlamış değilim. Hala çözüm süreci diye bir şeyde ısrar ediyorlar.Kardeşim sokaktaki adam bile bunun nasıl saçma bir şey olduğunu biliyor. ‘İstikrar’a artık kimse inanmıyor. İstikrar, terör müdür ekonomik sıkıntı mıdır taktirini size bırakıyorum. 7 Haziran’dan sonra bu kadar şehitler veriliyor bunlar size soruyorum” dedi.

 

BAYRAK ASMAYIN DİYENLER….

MHP Milletvekili ve 1’nci sıra adayı Saffet Sancaklı, ise şöyle dedi, “Herkesin gördüğü şekilde, vatan tehlikededir. 13 yıldır ülkeyi yöneten partinin geldiği noktayı çok kısa özetleyeyim. Daha iki ay öncesine kadar sakın bayrak asmayın tahrik unsudur, terör örgütünün  başıyla devamlı görüşenler, Ulu Önder Atatürk’e ayyaş diyenler, andımızı kaldıranlar, bayrak şiirlerin okul kitaplarından çıkaranlar şimdi tek vatan tek bayrak diye bağırmaya başladılar.

 

SOKAĞA ÇIKACAK HALİNİZ KALMAYACAK

İşte MHP adamı böyle yapar. Adama tek vatan dedirtir. Sizin vatan sevginiz 1 Kasım’a kadar. Çünkü sizin her şeyiniz yalan. Başta sayın Bakana ve o çok konuşan Gebze il başkanı genel başkanımızın sorularına cevap versin. MHP’nin aldığı her oy ülkenin geleceği için etkili olacaktır. Hepimiz Türkiye’yi bunların elinden kurtarmak için çalışıyoruz. Biz birileri gibi ülkeyi soymadık, ülkeyi satmadık. Çok yakın bir zaman gelecek, sokağa çıkacak haliniz kalmayacak”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki