MHP’de gözler 4 Kasım’a çevrildi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ilçe kongrelerinin kasım ayında başlayacağını duyurmuştu ancak MHP Genel Merkezi’nden böyle bir resmi yazının gönderilmediği ortaya çıktı. MHP Genel Merkezi, 4 Kasım’da kampa girecek ve nihai karar burada verilecek.
10 Ekim 2014, Cuma - 23:36

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) ilimizde ilçe kongre tarihlerinin 4 Kasım’da başlayacağı açıklanmıştı. Ancak MHP İl Yönetimi’ne bu yönde MHP Genel Merkezi’nden bir evrak gelmediği öğrenildi. İl Başkanı Aydın Ünlü, 4 Kasım’da MHP Genel Merkezi yöneticilerinin Kızılcahamam’da kampa gireceğini, il ve ilçe kongrelerinin yapılıp, yapılamayacağının da burada belli olacağını söyledi. Ünlü, “Genel merkezin kararı doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi.

 

KONGRE YAPILACAK MI?
Bilindiği gibi MHP’nin ilimizdeki teşkilatlarında seçim havası hakim. Henüz kongrelerin olup, olmayacağı bile netleşmezken MHP İl Başkanlığı için adaylar sahalarda boy göstermeye başladı. Mevcut başkan Aydın Ünlü tekrar aday olduğunu ifade ederken karşısına ise MHP’nin tanınan yüzü Selim Çakır çıktı ve “Ben de adayım” dedi. Tüm bunlar yaşanırken, kongrelerin yapılacağı bile net değil.

 

BİZ DE BEKLİYORUZ
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, gazetemize yaptığı değerlendirmede, ilçe ve il kongreleri ile alakalı bir resmi yazının kendilerine gelmediğini söyledi. MHP Genel Merkezi’nin 4 Kasım’da Kızılcahamam’da kampa gireceğini dile getiren Ünlü, “MHP Genel Merkezi yöneticilerimiz ve liderimiz, ülkenin gidişatına ve ortamına göre bir karar verecek. Kongreler yönünde nasıl bir karar çıkacağını biz de bekliyoruz. Genel merkezin kararları doğrultusunda hareket edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

KOBANE EYLEMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
Son günlerin gündem düşmeyen konusu IŞİD’in Kobane’ye saldırmasını ve bunun ülkemizdeki yansımasını da değerlendiren Ünlü, “MHP İl Yönetimi, süreci çok yakından takip ediyor. Dün söylediklerimizin, bugün başımıza gelmesine şaşırmıyoruz. Bu süreçlerin yaşanacağını daha önce anlattık. Ülkücüler sağduyu ile hareket edecek. Biz her zaman olduğumuz yerdeyiz” diye konuştu.

 

SOKAKLAR KARANLIK
Ülkücülerin sokağa inmesini bekleyenlerin olduğunu da söyleyen Aydın Ünlü, “Sokaklar çok karanlık. Ülkücüler sokağa inmeyecek. Ülkücüleri arayanlar, 2015 seçimlerinde oy pusulasında bulacak. Bize siyasi olarak güç verilirse; ülkenin bölünmez bütünlüğü için her yerde oluruz. Bugün ülkücüleri arayanlar, 2015’te sandıkta bulacak” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki