MHP’LİLER BAHÇELİYE GİTTİLER

26 Şubat 2015, Perşembe - 14:33

 

MHP Kocaeli Teşkilatı’nın ziyaretinde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, milletvekili adaylarının merkez yoklaması ile belirleneceğini söyledi.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, 12 İlçe Başkanı, meclis üyeleri, milletvekili aday adayları Ankara’da MHP  Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Ziyaret sırasında MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve MYK üyesi Saffet Sancaklı da hazır bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli milletvekili adaylarının merkez yoklaması ile belirleneceğini söyledi.

ESG LİSTELERİNİ GÖSTERDİLER

MHP Kocaeli Teşkilatı Etkili Sandık Gönüllüleri (ESG) listelerini yanlarında getirerek Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye “Dersimize çalışıyoruz” mesajı verdi. Genel Merkez Basın Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ziyarette konuşan İl Başkanı Aydın Ünlü, “11.kongremizi tamamladık. İlçe başkanları, divan ve meclis üyeleri, SKM Başkanımız ile sizlerin huzurunuza yeni heyecanlı olarak geldik. 7 Haziran’da başarılı çıkmak için Kocaeli’ye özel ESG isimli pilot proje ile çalışan teşkilat yapımız var. Bütün sandıklarda MHP’yi birinci parti çıkmak için özel bir çalışma yapıyoruz” dedi.  

MERKEZ YOKLAMASI

Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli teşkilatına seslendi, “Genel merkeze yapılan bu güzel ziyaret için teşekkür ediyorum. 11. Büyük Kurultaya hazır olmak amacıyla yasa ve tüzük gereği il ve ilçe kongrelerinde sorumluk üstlenmiş arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Dava arkadaşlarım, 21 Mart Cumartesi Ankara Arena’da kurultayımızı MHP’ ye yakışır biçimde gerçekleştirmiş olacağız. Kocaeli ‘de vakti olan her ülküdaşımız davetlidir. Şeref misafirimiz olacaksınız. 7 Nisan’a kadar aday listeleri belirlenerek Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilecek.  Araştırmalarla uygun bulunanlar kesin liste olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. Adayların belirlenmesi Merkez Yoklaması usul ve esasına göre yapılacaktır” dedi

KOCAELİ TÜRKİYE’NİN AKCİĞERİ

7 Haziran seçimlerinde Kocaeli’nin önemine dikkat çeken Bahçeli, “Teşkilat içinde fitne fesat yaymaya çalışanların var. Bunları ayıklarım. Geçmişte de bu şekilde bildirilmiştir. Ancak ondan evvel kamuoyu ve teşkilat tarafından ön çalışma yapılmıştır. Bu defa da öyle olacak. Adaylarımızla disiplinli çalışmayla 7 Haziran’a gireceğiz. 7 Haziran ülke açısından çok önemli. Türkiye’nin kaderinin belirleneceği bir seçim. 12 yılı aşkın süredir ülke yönetiminde bulunan AKP’nin ne yapmak istediğini biliyorsunuz. Teşkilata zarar verenleri partiden kovacaksınız. Kocaeli siyaseten önemli. Türkiye’nin kalbi. İstanbul’dan bile önemli. Türkiye’nin akciğeri gibi. Osmanlıdan kalan bütün ecdadımızın temsilcileri Kocaeli’de. Canımız ciğerimiz. Kocaeli 1 parti olarak çıkarmak MHP’nin vatani görevidir. Millete hizmet etme sorumluluğudur. Kimseye tavizimiz yok. 46 yıl oldu memleketin ne hale geldiğini görüyorsunuz” diye konuştu.

KARDEŞ KAVGASINDAN YANA DEĞİLİZ

AKP’nin Kürt politikasını eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti: “Bunlar PKK’yı ikna ettiklerini mi sanıyorlar. Türkiye bölünmenin eşiğindedir. Şu anda 2 görüş vardır. Rızası olanlar ve kabul etmeleri mümkün olmayanlar var. MHP’nin hiç bir şart altında bölünmeyi kabul etmesi mümkün değildir. Israr edenlerle çatışma mukadderdir. Böyle bir durumda kardeş kavgasından yana değildir. Türkiye son noktaya geldiğinde son sözümüz saklıdır. Çatışmanın bir kanadı olmak istemiyoruz. Demokrasi içerisinde bir yıl bulacağız. Bu yol seçimdir. En yakın 7 Haziran’dır. Bu şekliyle idrak edip Kocaeli’de oyları en çoklaştırmak, çok sayıda milletvekili çıkarmak iktidar yolunu aralamaktır. Sağdan soldan gelen telkinlere iltifat etmeyeceksiniz” 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki