Milletvekili İlyas Şeker'den çevre günü açıklaması

Milletvekili İlyas Şeker'den çevre günü açıklaması
03 Haziran 2016, Cuma - 20:28

Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yayımladığı mesajında “Evimizden daha çok zaman geçirdiğimiz çevreyi ne kadar önemsiyoruz, yaşanabilir bir çevre için neler yapıyoruz” diyerek Ak Parti hükümetlerinin daha yaşanılabilir ve sağlıklı bir çevre oluşturabilme adına yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti.

Ak Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana hassasiyetle yaklaştığımız konular arasında önemli bir yere sahip olan ‘yaşanılabilir bir çevre için hizmet etmek’ anlayışını her daim ileriye götüreceklerini ifade eden Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker; “Bugün; toprağı, suyu, havasıyla içinde yaşadığımız çevre, bizim evimizdir. Dolayısıyla bugün bizim evimizin günüdür. İnsanlık, varoluşundan bu yana çevresini kendi ihtiyaçları doğrultusunda biçimlendirmeye çalışmış, bu zaman zarfında da çevreyi etkilemiş ve ondan da etkilenmiştir. Nasıl ki tabiatın insan hayatı üzerinde derin tesirleri varsa, bizlerin faaliyetleri de çevre üzerinde ve gelecek nesillerin yaşam standardında tesirler bulunmaktadır.’’ şeklinde konuştu.

 

Şeker açıklamasında ‘’ Hizmette bulunduğumuz 2002 yılından bu yana hiçbir zaman halka hizmet etmenin, Hakka hizmet etmek olduğu inancını içimizden eksik etmedik. Bu sebepten dolayı vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevrede yaşamaları için, diğer hizmet alanlarında olduğu gibi çevrenin iyileştirilmesi, sağlıklı ve yaşanabilir çevrenin oluşturulması için aktif olarak her zaman hizmette bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Bu süre içerisinde 4 milyar fidan toprakla buluşturuldu ve orman alanlarımızı 1,5 milyon hektar artırarak 20,8 milyon hektardan 22,3 milyon hektara ulaştırdık.” Dedi. İlyas Şeker ayrıca; ”Çevrenin, doğanın, denizin kirlenmemesi için geri dönüşüm ve arıtma tesislerine yaptığımız yatırımlarla artık denizlerimizi gönül rahatlığıyla girebilecek duruma getirdik. Kıyılarımızdaki mavi bayraklı plaj sayısı 2003 yılında 140 iken, bu sayı bugün itibariyle 444’e yükselmiş olup, ülkemiz mavi bayrak sıralamasında Dünyada ikinci sırada yer aldı” ifadelerine yer verdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki