Milli Eğitim’e ‘Malum 1 Sen’ tabelası

29 Mayıs 2015, Cuma - 19:09

Eğitim Bir Sen Darıca Şube Başkanlığı’ndan Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü görevine atanan Mahmut Sami Demirci’nin sendikal davranışlarını sürdürdüğünü iddia eden Türk Eğitim Sen’li eğitimciler, ilçe binasının duvarına ‘Malum 1 Sen İrtibat Ofisi’ yazılı bir tabela astı

Eğitim Bir Sen’in Darıca Şube Başkanlığı görevini yürüttüğü dönem Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Mahmut Sami Demirci’nin, sendikal faaliyetlerine devam ettiği ve diğer sendikalarda örgütlü eğitimcilere çeşitli mobbingler uyguladığını iddia eden Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi üyeleri ilginç bir eyleme imza attı. Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, MHP Milletvekili adayı Süleyman Pekin ve sendikada örgütlü eğitimciler . Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Binası önüne giderek duvara ‘Malum 1 Sen İrtibat Ofisi’ yazılı bir tabela astı.

 

MİLLİ EĞİTİM BİNASINA ALINMADILAR
İlçe Milli Eğitim Binası önüne gittiklerinde ilk olarak bahçeye girmelerine polis ekiplerinin izin vermediği eğitimciler, ‘’Bizim emniyetin önüne gidip polisi içeri sokmamız nasıl saçma bir durum olursa, sizin de bizleri ilçe milli eğitim binasına almamanız o kadar saçma bir durum” sözleriyle engellenmelerine tepki gösterdi. Konuyla ilgili bina önünde basın açıklaması yapmalarına izin verilmeyen Türk Eğitim Sen Şubesi üyelerinin yanı sıra gazeteciler de ilçe milli eğitim binası bahçesine alınmadı. Polis ekipleri sendika başkanı Yaşar Şanlı ve beraberindeki iki eğitimciye bina duvarına Malum 1 No’lu Sendika’ yazılı bir tabelayı asmasına müsaade etti.

 

KENDİSİNİ HALA MALUM SENDİKA YÖNETİCİSİ SANIYOR
Konuyla ilgili yol kenarında bir açıklama yapan sendika başkanı Yaşar Şanlı, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci’nin Eğitim Bir Sen lehine sendikal faaliyetler yürütmeye devam ettiğini savundu. Şanlı, “Kağıt üzerinde Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atansa da kendisini hala Malum bir sendikanın Darıca İlçe yöneticisi zanneden, hatta zaman zaman sendikal toplantılara bile katılan, evreni sendikal coğrafyadan ibaret sanan bu şahıs artık bu makamda oturmamalıdır. Bu kişi zaten buraya sendikasına üye kazandırmak için müdür olarak atandı. Tek derdi Türk Eğitim Sen’li müdürlere sıkıntı yaratmaktır” diye konuştu.

 

YETKİYİ ALAMADI
Şanlı açıklamasında şu iddialara yer verdi; “Göreve geldiği günden bu yana ilçesinin hem merkezi sınavlardaki başarısızlığına hem de sosyal alanlardaki etkinsizliğine sendikal çalışmalarının yoğunluğundan dolayı yeterince vakit ayıramadığı ve dolayısıyla çözüm üretemediği için artık bu makamda oturmamalıdır. Kartepe ilçemizde yetkiyi malum bir sendikanın alması için öyle dümdük sendika ilçe eşbaşkanı gibi çalışan bu şahıs, Türk Eğitim Sen’in onurlu ve dik mücadelesi sonucu yetkiyi alamamış, dolayısıyla bir ceza da sendikası tarafından almayı hak etmiş olması hasebiyle artık bu makamda oturmamalıdır.

 

SENDİKAL KUTUPLAŞMA YARATTI
Buradan, bu kentin eğitimle gerçekten dertlendiğine inandığımız mülki ve idari amirlerine tekrar sesleniyoruz; İlçesinde eğitimi sendikal kutuplaşmaya kadar götürmüş, tüm enerjisini malum bir sendikanın yetkiyi almasının hülyalarına adayarak boşa sarf etmiş ve keyfi uygulamalarla saygınlığını, tarafsızlığını, faziletini ve evrensel değerlerini yitirmiş bu şahsın bu makamda oturduğu her gün; tüm kamuoyunun eğitim noktasında endişelerini artıracak, bizim sabrımızı ve tahammülümüzü her gün biraz daha zorlayacaktır. Bu şahıs bir an evvel değerler eğitimi seminerlerine tabi tutulmalı, binlerce yıllık devlet tecrübesinin feyiz ve bereketiyle zihni rektefe edilmeli ve Yunus Emre’nin divanını ezberleyene kadar da insani ilişkilerden uzak tutulmalıdır. Bu işin peşini bırakmayacağız”

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki