Mimarlarda başkan Prof. Dr. Öztekin

24 Ocak 2016, Pazar - 13:41

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu başladı. Mevcut Başkan Arsal Arısal’ın aday olmadığı seçime, Prof. Dr. Kamuran Öztekin tek aday olarak girdi

TMMOB’a bağlı Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu, odaya ait Tarihi Taş Bina’da gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Arsal Arısal’ın aday olmadığı genel kurulda Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Kamuran Öztekin tek aday olarak seçime girdi. Tarihi Taş Bina’da gerçekleşen genel kurula CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, Mimarlar Odası Genel Sekreteri Fikret Oğuz, Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Ünal Özmural, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok ve TMMOB’a bağlı odaların üyeleri katılım gösterdi. Kongrenin Divan Başkanlığını CHP eski Milletvekili Hikmet Erenkaya üstlenirken, Divan Başkan Yardımcılığını Rahime Yiş, Yazmanlığı ise Mustafa Çakırlı ve Melis Aloğlu yaptı. 833 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurul iki gün sürecek. Seçim işlemleri yarın saat 09.00’da gerçekleşecek. Seçimde 7 yönetim kurulu üyesi ve 25 üst kurul delegesi belirlenecek.

ÖRGÜTLÜ OLMAK ÇOK ÖNEMLİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede konuşma yapan mevcut başkan Arsal Arısal, zor bir dönemden geçtiklerini ifade ederek, “Üyelerimizle birlikte olabilmek adına birçok etkinlik yaptık. Çeşitli paneller gerçekleştirdik. Kentin tüm dinamikleriyle birlikte hareket ettik. Daha yaşanabilir şehirler olması için çaba sarf ettik. TMMOB’a bağlı odaların etkisizleştirmeye çalışıldığına şahit olduk. Siyasi otorite adeta ülkeleri ve şehirleri pazarlanabilecek duruma getirerek etkisizleştirilmeye yönelik çalışmalara geçti. Torba yasa tasarısıyla birlikte karşımıza geçmiştir. Bu yasanın amacı TMMOB’u etkisizleştirmek. Tüm bu müdahalelere rağmen örgütlü olarak hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu belirtmek isterim. Son olarak ben desteğini her zaman hissettiğim sevgili eşim Elif’e ve bugün burada bizi yalnız bırakmayan TMMOB’a bağlı oda üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni Başkanımız Kamuran hocamıza da görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

GENEL MERKEZ TEBRİĞİ

Mimarlar Odası Genel Sekreteri Fikret Oğuz ise “Geçtiğimiz dönem tüm toplumumuz için oldukça zor bir dönemdi. Mimarlar Odası’nın ve 75 şubesinin tüm insanlar için yaşam hakkını savunan Mimarlar Odası için zor bir dönemdi. Kocaeli şubemiz gerek yaşam tehditlerine, gerek ekonomik zorluklarına, idari yönetimler tarafından dayatılan tüm zorluklara rağmen her birimiz genel merkez adına kendilerini tebrik ediyorum” dedi.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki