Minibüsçüler’e 50 lira aidat zammı

01 Temmuz 2015, Çarşamba - 02:14

Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifler Birliği’nin mali genel kurulunda 50 liralık aidat zammının  yanı sıra bin lira olan huzur hakkının da eskisi gibi devam edilmesine oy birliğiyle kabul edildi

Otobüsçüler ve Minibüsçüler Kooperatifler Birliği, 2014 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu’nu Birlik İş Hanı’ndaki oda binasında gerçekleştirdi. Çoğunluğun sağlanmasının ardından başlayan genel kurul, Başkan Mustafa Kurt’un katılımıyla gerçekleşti. Divan başkanlığını Hasan Öztürk, katip üyeliğini ise Mahmut Aktaş yaptığı genel kurulda aidatlara 50 liralık zam yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

BÜTÇE 4 BİN 30 LİRA

Otobüsçüler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, mali genel kurulun tüm esnafa ve ilimize hayırlar getirmesini diledi. 2014 yılı faaliyet raporu ve mali raporun oy birliği ile kabul edildiği genel kurulda, 2015 yılı için oluşturulan tahmini bütçe 4 bin 30 lira olarak açıklandı. Üyeler aidatların yetmediğini dile getirmesi üzerine Başkan Kurt, birliği yaşatmalarının yolunun maliyetten geçtiğini söyledi.

MEVCUTLARI KORUYALIM

Mali genel kurulda mevcut ödenen aidat artırılması için yapılan 50 liralık zam teklifinin yanı sıra bin lira olan huzur hakkının da eskisi gibi devam edilmesine oy birliğiyle kabul edildi. Körfez Kooperatifi’nden İsmail Kahraman’ın diğer 17 kooperatifin neden kayıtlı olmadığı ile ilgili soruya karşılık Birlik başkanı Kurt, “Birliğin önemi çoğaldı. Ama adamın başına bir şey gelmeden buraya gelip kayıt olma gereksinimi duyuyor. Bu birliğin yaşamasını istemeyenler de var.  Geçen sene zam ile ettiğimiz mücadeleyi bir biz, bir de Allah bilir. Bu ödenen aidat bir şey değildir. Ortak projeler oluyor, biz hepsine mesaj attırıyoruz. Başka türlüsüne onlar yanaşıp gelmiyor. Bu zamana kadar böyle gelmiş, bundan sonra da böyle gider. Biz mevcutları koruyalım yeter” şeklinde yanıt verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki