Minikler, dedeler ve ninelerle fidan dikti

Minikler, dedeler ve ninelerle fidan dikti
21 Mart 2016, Pazartesi - 13:53

Huzurevi’nden yaşlılar ve ilkokul öğrencileri, Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bahçesine fidan dikti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında bir etkinlik düzenlendi. Kandıra Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni gezen yaşlılar ve çocuklar, hep birlikte fidan dikti.

NİNELER, DEDELER VE TORUNLARI

Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal, Başkan Danışmanı Nermin Tol, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Köse, Veteriner Şube Müdürü Muhammed Feyzi Karabıyık, İzmit Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu Müdürü Kerim Öz, Sınıf Öğretmeni Zeynep Emiroğlu ve öğrencileri ile Kocaeli Huzurevi’nde kalan yaşlılar katıldı.

KUŞAKLAR ARASI İLETİŞİM

Kocaeli Huzurevi’nden yaşlılar ve Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu öğrencileri, Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında kuşaklar arası iletişim temasıyla bir araya gelerek Kocaeli Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanları ziyaret etti ve merkezin bahçesine fidan dikti. Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Zeynep Emiroğlu, “41 öğrencilerimizle bu etkinlikte olmak bizim için çok anlamlı. Yaşlılara Saygı Haftası ve Orman Haftası kapsamında dedeler, nineler ve torunları el ele kutlama yaptık. Birlikte fidan dikimi etkinliği gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesi’ne bu etkinliği düzenlemiş olmaları sebebiyle okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YAŞLILAR KİTAP GİBİDİR

Dedeler, nineler ve torunlarıyla birlikte Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle ağaç dikme etkinliği yaptıklarını belirten Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal, hep birlikte hayvan barınağını gezdiklerini ve yaşlıların ve çocukların buradaki hayvanlarla dost olduklarını söyledi. ‘’Doğayı ve hayvanları seven insanları da sever’’ diyen Başkan Danışmanı Nermin Tol, Büyükşehir Belediyesi olarak bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirterek, ‘’Yaşlılarımız kitap gibidir. Kitap okuyarak insanlar nasıl aydınlanıyorsa biz de yaşlılarımızın sayfalarını çevirmeliyiz, onların tecrübelerinden faydalanmalıyız” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki