Mobese, Darıca’da Huzur Ve Güven Sağladı

Mobese, Darıca’da Huzur Ve Güven Sağladı
21 Haziran 2016, Salı - 16:18

2015 yılının Aralık ayında Darıca’nın çeşitli 64 değişik noktasına konulan 170 tane MOBESE kamerası ile 24 saat kayıt altına alınan Darıca’da huzur ve güven en iyi şekilde sağlanmaya çalışılıyor.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Darıca’ya kurulan MOBESE sistemi daha sağlıklı görüntü alabilmek, olayları ve suça karışan şahısları daha kolay tespit ve teşhis edebilmek için Darıca için gerçekten büyük bir şans. Son teknoloji kameralarla, daha net görüntü elde edilen MOBESE sisteminde Darıca’nın 64 noktası, 170 kamera ile saniye saniye gözetleniyor. Darıca İstasyon Polis Amirliği’nde kurulan MOBESE Haber Alma Merkezi, Darıca’nın asayiş olaylarını anında takip ediyor. 155 çağrı merkezi ile de koordineli çalışan görevli personelin en büyük amacı ise olaylara en hızlı şekilde müdahale etmek. Şehrin huzuru ve halkın güvenliği için gece gündüz görev yapılan MOBESE merkezinde, özel hayatın gizliliği de ön planda tutuluyor. Her gün onlarca olay kaydeden kameralar MOBESE merkezinden yönetiliyor. 155 Polis İmdat hattıyla koordineli olarak çalışan MOBESE sisteminde görevli olan memurlar, gelen çağrıları karşılıyor. Aldıkları ve ihbara dönüşmesi gereken çağrıları, ihbara dönüştürüp ilgili kanal operatörlerine aktarıyorlar. Memurlar, ihbarı telsiz aracılığıyla ilgili ekiplere yönlendiriyor. 

64 NOKTADA 170 KAMERA VAR
Haber Merkezi’nin bir diğer önemli işlevi de Mobese kameralarının takibi. Darıca’da ’da şu anda 64 noktada 170 adet kamera var. Her bir noktada üç sabit kamera ve bir dönebilen kamera kurulu durumda. Darıca Emniyet Müdürlüğü’nün büyük önem verdiği Mobese sistemini anlatan Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, MOBESE sistemine için ‘Bizim gözümüz-kulağımız oldu’ diye tabir ediyor. Eskiden suç mahalline giderken bir karanlığın içine daldıklarını ama şimdi önceden gördükleri yerlere ekipleri göndermenin işlerini çok kolaylaştırdığını anlatan Müdür Aydoğan ve ekibi, kritikler ve suç analizleri yapıp ve Mobese kamerasının nerelere kurulmasının raporunu çıkartıp bu şekilde kameraların yerlerini belirlediklerini ifade ediyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki