‘Moda kapitalizmin bir oyunu’

30 Nisan 2015, Perşembe - 16:48

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek Eğitim Kursları (KO-MEK) tarafından kursiyerlerin aile kavramı üzerine bilinçlenmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Aile Okulu Projesi devam ediyor.

Gebze ve Körfez’de bulunan kurs merkezleri kursiyerlerine yönelik yapılan ve 6 hafta sürecek eğitimlerin ilk konusu” Aile Ekonomisi” oldu. Eğitimler sonrası 300 kursiyere sertifikaları verilecek.
Sabah Gebze Sivil Toplum Merkezi, öğleden sonra Körfez Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Bahadır Bedir, KO-MEK Koordinatörü Lokman Ceyhan, Eğitim Birimi Sorumlusu Nesrin Yücel Birinci ve kursiyerler katıldı. 1 Haziran’a kadar sürecek eğitimlerde ilk konuşmacı olarak Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Formatörü Şengül Yiğit yer aldı. Yiğit konuşmasında, “Bütçenize göre alışveriş yapın” dedi.

MODA DİYE BİR OLGU YOK

 ‘’Moda diye bir olgu yoktur’’ diye konuşmasına devam eden Şengül Yiğit, ”Moda kapitalist sistemin tüketim toplumu üzerine oynadığı oyunlardan biridir. Tüketim çılgınlığı oyununa gelmeyin, harcamalarınızı ihtiyaca göre yapın” dedi. Kadınların birçok ihtiyacı kendi üretimiyle de karşılayacağını ifade eden Yiğit, “ Mesela evinizde yaptığınız sirkeyi pek çok temizlik ürünü yerine kullanabilirsiniz“ dedi. 

452 KURSİYER SERTİFİKA ALACAK

Proje kapsamında ilk olarak İzmit bölgesinde bulunan kurs merkezlerinden 152 kursiyer sertifikalarını almıştı. Gebze bölgesi eğitimleri sonrası toplamda 452 kursiyer sertifika sahibi olacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki