Model kentte değişim devam ediyor; Umuttepe’ye modern yollar

Model kentte değişim devam ediyor; Umuttepe’ye modern yollar
30 Ekim 2016, Pazar - 14:03

Büyükşehir, Kocaeli Üniversitesi ve Hastanesi’ne ulaşımı sağlayan Umuttepe’ye ulaşım için yolları adeta yeniden döşedi.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastalarla hasta yakınlarının ulaşımını daha rahat, konforlu sağlaması için önemli yatırımlar yaptı.  Mevcut yolları bulvar haline dönüştüren Büyükşehir, ayrıca binlerce vatandaşın gittiği Umuttepe noktasına natif yolları hizmete açtı. Böylece önceleri daracık ve konforsuz yolların kullanıldığı Umuttepe’ye ulaşım adeta çağ atladı.

GAZANFER BİLGE BULVARI

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de modern yollar inşa ederek vatandaşların sorunsuz ve konforlu bir şekilde ulaşımını sağlıyor. Şehir içi yollar ile şehirlerarası yolların iç içe bir konumda olduğu Kocaeli’de Umuttepe noktasına ulaşımın daha kolay olması için birçok proje hayata geçirildi. Gazanfer Bilge Bulvarı çalışması ile Santral-Adliye Sarayı arasındaki bölgenin adeta çehresi değişti. Çalışma kapsamında 640 metrelik ana yol, 2 kilometre bağlantı yolu, yaklaşık 500 metre toprakarme duvar, iki adet döner kavşak, taşıtlar için bir adet üst geçit, bir alt geçit köprüsü ve alt geçit menfezi yapıldı. Böylece günde on binlerce insanın kullandığı Umuttepe hattı büyük ölçüde rahatladı.

UMUTTEPE 1. ETAP

Öte yandan Umuttepe yoluna neşter vuracak 3 etaptan oluşan modern bir çalışma hayata geçirildi. Bunlardan Üçtepe mevkiinden Kocaeli Üniversitesi’ne kadar olan kısım Umuttepe 1. Etap çalışmasında yollar duble yol haline getirildi. Önceleri dar ve kullanışsız olan yollar oldukça geniş bir hale getirildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki