Motosiklet sürücülerine operasyon!

10 Aralık 2015, Perşembe - 12:28

Son aylarda sıklıkla meydana gelen motosiklet kazalarında yaşanan can ve mal kaybının önüne geçmek için, trafik ekipleri harekete geçti.  Sabah saatlerinden itibaren birçok noktada denetimler yapıldı. Yapılan denetimlerde evrakları eksik olan, kask takmayan veya ehliyeti olmayan sürücüler hakkında işlem yapıldı.Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Şehir içi Trafik Şube ekipleri, sabah saatlerinden itibaren oldukça güzel bir uygulamaya imza attı. Vatandaşların kendi can ve mal güvenlikleri açısından trafikte en çok kazayı yapan ve birçoğu da ölümlü sonuçlanan motosiklet sürücülerine yönelik denetimlerde, çok sayıda sürücüye ceza yazılırken birçok sürücünün motosikleti’de sigortasının bulunmaması veya ehliyetinin olmaması nedeniyle bağlandı

KURALSIZLARA CEZA 

Trafik ekipleri tarafından şehir merkezinde trafiğin en yoğun olduğu yerlerde gerçekleştirilen motosiklet uygulamasında birçok sürücü denetlendi. Gerçekleştirilen uygulama sonucunda birçok motosiklet sürücüsünün kask kullanmadığı ve motorlarıyla ilgili evrakları üzerlerinde taşımadığı öğrenildi. Trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücülerine emniyet müdürlüğü ekiplerince cezai işlem uygulandı ve uyarılarda bulunuldu. Ayrıca kask takmayan veya sigorta evraklarını taşımayan sürücülere ceza kesildi. 

DENETİM KENDİLERİ İÇİN 

Emniyet yetkilileri ise motosiklet kullanımının bir hayli arttığını, daha önceki yıllarda ve son dönemlerde yaşanan motosiklet kazalarında üzücü olayların yaşandığını ifade ederek  ”Motosiklet kullanan vatandaşlarımızın kendi can ve mal güvenlikleri için diğer araç kullanıcılarına göre trafik kurallarına daha fazla uymaları gerekiyor. Onlar için en önemli güvenlik ekipmanı kask ve koruyucu gözlüktür. Motosiklet kazalarında en önemli hasarın oluştuğu baş ve boyun bölgesini sadece kaskla koruyabilirsiniz” şeklinde uyarılarda bulundu..

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki