Muammer Aksoy Caddesi Yeşille Buluşuyor

Muammer Aksoy Caddesi Yeşille Buluşuyor
12 Nisan 2016, Salı - 16:23

İlkbaharın gelmesiyle birlikte fidan dikim çalışmalarına başlayan Çayırova Belediyesi, refüj yenileme çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlandığı Muammer Aksoy Caddesi’ne ıhlamur fidanı dikiyor.

Bahar döneminin gelmesiyle birlikte çalışmalarını yoğunlaştıran Çayırova Belediyesi, Rahmi Dibek Caddesinde gerçekleştirdiği bitkilendirme çalışmalarının ardından Muammer Aksoy Caddesi’nide yeşille buluşturuyor. Orta boylarda yetişmiş ıhlamur fidanlarını toprakla buluşturan ekipler, fidan dikiminin akabinde çimlendirme çalışmaları ile caddeye farklı bir görünüm kazandıracak.

Demirci, “Prestijli Caddelerimiz İlçemize Renk Katacak”

Muammer Aksoy Caddesinde yapımı devam eden bitkilendirme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Şevki Demirci, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yapılan çalışma ile Çayırova’nın yeşil oranını arttırmayı sürdüreceklerini ve prestijli caddelerin sayısının artacağını belirten Demirci, “Çayırova’mızın her bir köşesinde yeşile ayrı bir önem veriyoruz. Caddelerimizde, sokaklarımızda, kavşaklarımızda, parklarımızda ve mesire alanlarımızda yeşili korumaya, oranını arttırmaya çalışıyoruz. Fatih Caddesini, Yavuz Sultan Selim Caddesini ve Yeşil Vadi Caddesini hem yeşillik hem de modern aydınlatma direkleri ile yeni görünümlerine kavuşturduk. Ayrıca Rahmi Dibek Caddesinin bir bölümünde dekoratif süsler ve bitkilendirme çalışmalarını tamamladık.” dedi.

Demirci, “200’e Yakın Ihlamur Fidanı Toprakla Buluşuyor”

Sözlerini şu şekilde sürdüren Demirci, “Şimdi Muammer Aksoy Caddesinde ıhlamur fidanlarını toprakla buluşturuyoruz. Yaklaşık 200’e yakın ıhlamur fidanının dikimini cadde boyunca gerçekleştireceğiz. Çalışmanın bitimi ile birlikte yine orta refüjde çimlendirmeler yaparak caddeye güzel bir görünüm katacağız. 2 yılda yeşillendirme ve fidan dikim çalışmalarında önemli bir yol kat ettik. Caddelerimiz bizim vitrinimizdir. Özellikle dışarıdan gelen vatandaşların şehir hakkında ki ilk izlenim edinecekleri alanlardır. Bu anlamda bizde Çayırova’mızı güzelleştirmeye, halkımızın daha modern bir ilçede yaşaması adına çabalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki