Müdürlere Kötü Haber

11 Kasım 2015, Çarşamba - 13:07

YÖNETMELİK DEĞİŞTİ

Milli eğitim bakanlığı başarılı, liyakatlı, deneyimli müdürlerin çakma puanlarla öğretmen yapılmasına neden olan yönetmeliği değiştirdi. Öğretmen yapılarak mağdur edilen müdürler Danıştay ve idare mahkeme kararlarıyla göreve dönmeyi beklerken milli eğitim bakanlığının “İdarece yeni düzenleme yapılıncaya kadar bekleyin” kararıyla şoke oldu.
YARGIYI TAKAN YOK

Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu kararına atıfta bulunan idare mahkemelerinin verdiği iptal ya da yürütmenin durdurulması kararlarının uygulanacağını açıklayan milli eğitim çark etti. Uygulanırsa, Eğitim-Bir-Sen üyesi müdürlerin görevleri sona ereceğinden usulüne uygun verilen yargı kararları çöpe atılmış.

 ÇİFTE STANDART

Milli eğitim müdürlüğü, bakanlığın yargı kararlarının uygulanmaması genelgesine uyarak yargı kararlarını uygulamıyor. Ama öğretmen yapılan Özkan Öztürk, Elif Göktaş, Yasemin Yılmaz yargı kararı ile müdürlüklerine döndü. 8 müdür ile ilgili kararnameler hazır ama uygulanmıyor. Bu arada aynı durumda yargı kararı alan bazı müdürler mülakata çağrılıyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki