Muhip Kanko, partisinin vekillerini eleştirdi

15 Mart 2015, Pazar - 01:37

CHP Milletvekili Aday Adayı Muhip Kanko, partisinden mevcut olan milletvekillerini isim vermeden eleştirdi. Kanko, “Milletvekilleri halkla ilişki içinde değiller” dedi.

KOÜ Tıp Fakültesi'nde başhekim yardımcılığından istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Muhip Kanko Kocaeli Dersimliler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ruhi Çelik’in selamlama konuşmasından sonra sözlerine başalyan Muhip Kanko partinin mevcut milletvekillerini isim vermeden eleştirdi. Kanko, “CHP örgütlerinde bir yanlız bırakılmışlık var. Milletvekiki halkla ilişki içinde değiller. Melela Kandıra’daki örgüt yöneticisi tek başına kalmış. Amacım, tüm örgütlerle iç içe bir yaşam sürmek” diye konuştu.

 

ORTADA BİR ZULÜM VAR
Dersimli olduğunu vurgulayan Kanko, “Dersimlilerin çok sorunları var. Ortada yaşanan bir zulüm var. Ruhi Başkan’da her yerde. Biz Dersimlilerin muhalif yönü yüksek. Ameliyat yapmak artık çözüm değil. Ülkenin karanlık noktaya gidişini durdurmakta bir faydamız olur mu? Derdimiz bu. Kocaeli Türkiye ve Dersimlilerin sorunları ortak. Lokal hedef dışında genel hedefler. Aşırı İslamcı ülke gidişine dur demek için aday oldum. Hedefimiz iktidardır. Bütün katmanlarla buluşmak istiyoruz. Kendime bir slogan buldum. Muhip Kanko CHP Banko diyorum” dedi.

 

GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN İLK 3
Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik ise yaptığı selamlama konuşmasında “Muhip Kanko değerli bir hemşeriniz. Siyasete adım atması bizi çok sevindirdi. CHP’den seçilecek yerde ve sonrasında parlementoda görmek istediğizi söyleyeceğiz. Parlementer ve hemşeriler arası diyaloğu önemseyenler, parlementoda bizi temsil etmesi halkın sorunlarını kamuoyu gündemine taşıma çabalarımızı paylaşacağız. Siyasete girmesi bizi umutlandırdı. Gönlümüzden geçen ilk 3’ tür. Sizin seçilmeniz meclisteki hastaları tedavi etmek açısından katkı sunar. Dersimliler derneği bu kente duyarlı olmak birinci asli görevi.” ifadelerini kullandı

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki