“Muhtarlarımız, İnsanlarımızın Temsilcisi, Elçisi Ve Devlet İle Millet Arasında Köprüdür.”

“Muhtarlarımız, İnsanlarımızın Temsilcisi, Elçisi Ve Devlet İle Millet Arasında Köprüdür.”
13 Aralık 2016, Salı - 14:27

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İlimizde göreve başladığı 2014 yılından itibaren,   İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, il ve ilçe  kurum müdürleri ve ilçe muhtarlarının  katılımlarıyla tüm İlçelerimizde düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının 19’ncusu, Körfez ilçesi muhtarları ile  Akçakoca Toplantı salonunda  gerçekleştirdi.

Valimizin başkanlığında gerçekleştirilen Körfez İlçesi muhtarlar  toplantısına; Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez  Belediye Başkanı İsmail Baran, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, İl Emniyet Müdür Yardımıcısı Ercan Tarcan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Lürfi Efil, İl ve ilçe kurum müdürleri  ve  Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı Yunus Yanar ile Körfez ilçemizin muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, 15 Temmuz şehitlerinin anısına  hazırlanan sinevizyon gösterimi gerçekleşti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında; “Sözlerimin başında Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne sahip olduğumuz değerlerimiz, Devletimiz, Cumhuriyetimiz, özgürlüğümüz, Bayrağımız ve Ezanımız için canlarını seve seve feda eden kahraman ve aziz bütün şehitlerimizi ve en son Cumartesi akşamı İstanbul’da hain PKK terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun makamları Cennet olsun. Kahraman gazilerimize de sağlık ve sabır diliyorum.

BİZLER, BÜYÜK BİR MİLLET VE ÇOK BÜYÜK BİR DEVLETİZ.

Bir büyük Millet ve Devlet olarak geleceğe kararlı yürüyüşümüzde içteki ve dıştaki tüm hainler, bunların işbirlikçileri ve bunlarla işbirliği yapan kimler olursa olsun bizi yolumuzdan döndüremeyecekler. Bu millet tarihin hiçbir döneminde özgürlüğünden, bağımsızlığından asla vazgeçmemiş, bu uğurda fedakarlıkların en büyüğü olan canını seve seve feda etmiş bir millettir. Biz inanıyoruz ki şehitler ölmez. Bizler büyük bir millet ve çok büyük bir devletiz. İnsanlığın tarihinden itibaren vardık ve inşallah sonsuza kadar da var olacağız.

Bugün Dünya’nın en büyük 16’ncı ekonomisi olan, bütün bu hain tertipler karşısında durmaksızın yoluna devam eden, kararlı bir şekilde büyüyen, bölgesinde ve küresel ölçekte iddiası her geçen gün pekişen bir büyük ülkeyiz. Kocaeli Türkiye’nin bu büyük yürüyüşüne çok büyük zenginlikler, katkılar ve derinlikler sunan bir büyükşehirdir. Her şeyden önce devletine bağlı, inancına ve değerlerine bağlı, son derece kararlı, pekişmiş iradesiyle ve çelikleşmiş inancıyla yaşayan vatandaşlarıyla bu yürüyüşün en büyük destekçisi ve zenginleştiricisidir. Şüphesiz ekonomik, sanayi ve üretim anlamında da Kocaeli’nin üretim kapasitesi Türkiye’nin bu büyük hedeflere ulaşmasında ve elde etmesinde çok büyük katkılar, zenginlikler katmaktadır.

Değerli muhtarlarım, yapılan her işi değerlendirmek, eksiklikleriyle görmek ve şüphesiz bir bütün olarak meseleye birlikte bakabilmek gerekir. En büyük zenginliğimiz olan birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Allah birlik ve beraberliğimiz bozmasın. En büyük olan bu gücümüzü her dem ve her daim korumak ve bunun gelişmesine ve zenginleşmesine katkı koymak zorundayız.” diyen Vali Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran tarafından Körfez ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ile projeler hakkında yapılan sunumun ardından, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, muhtarlarımızın sorun ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması ve takip edilmesi hususunda orada hazır bulunan ilgili kurumları talimatlandırdı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki