Müzikle motive oluyorlar!

Müzikle motive oluyorlar!
05 Nisan 2016, Salı - 11:23

Darıca’daki okullar eğitim-öğretim modelini daha nitelikli hale getirmek için öğrenmenin sınırları kaldırılıyor. Yabancı dil, etkinlik kulüpleri, zümreler gibi unsurlar önemseniyor ve her alanda başarılı öğrenciler yetiştiriliyor.

Osmangazi Mahallesi’nde bulunan Zeki Gezer Ortaokulu, gerçekleştirdiği etkinlikler sayesinde öğrencilere müzik aşkı aşılıyor, yetenekli öğrencileri belirliyor ve öğrencileri müzikle motive ediyor. Önceki gün Zeki Gezer Ortaokulu’nu ziyaret eden Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun, Görsel Sanatlar Öğretmeni Erdoğan Şahinoğlu öncülüğünde 85 öğrencinin mini konserine katıldı. 

MÜZİK, DÜŞÜNME GÜCÜNÜ ZENGİNLEŞTİRİYOR
Zeki Gezer Ortaokulu’nda müzik çalışmalarının geçen sene başladığını belirten Görsel Sanatlar Öğretmeni Erdoğan Şahinoğlu, "Öğrencilerimizi müzikle motive ediyoruz, koro dersimiz başta olmak üzere saz eğitimi veriyoruz. Müziğin, çocukların ruh dünyalarını, düşünme gücünü etkilediği ve zenginleştirdiği bilim adamlarınca da kanıtlanmıştır. Müzik kavramayı geliştirmek için de sıkça kullanılır. Bu nedenle eğitim hayatında büyük bir merak ve istekle uygulanmaktadır. Her öğrencimizin müziğin içinde olması, en az bir enstrümanla tanışıp uğraşması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve eğitimlerimizi akademik kariyeri yüksek öğretmen kadromuzla sürdürüyoruz. Velilerimizin de desteğiyle yaktığımız bu meşaleyi, öğrencilerimiz daha da yükseklere taşıyacaklardır" dedi. Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ise bu koroda emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki