NAİL ÇİLER: ‘GAZETECİLER ZOR ŞARTLARDA GÖREV YAPIYOR

08 Ocak 2016, Cuma - 13:20

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” ile ilgili mesajında şu açıklamalara yer verdi;

“10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kabul edilen bu özel günün 55. Yıl dönümünü hep birlikte kutlamaktayız. 

Gazetecilik, toplumu her konuda bilgilendirerek kamuoyu oluşturan, topluma bilgi ve haber ulaştıran meslek gruplarından biridir. Haber alma sürecinde zorlu koşullara rağmen özverili çalışmalarıyla toplumu aydınlatma görevini üstlenen bu önemli misyonu yerine getirmek için zorlu şartlarda görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz; halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir.

OBJEKTİF VE İLKELİ GAZETECİLİK

Sağlıklı bir toplum yapısı oluşumunda tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın önemli yeri vardır. Teknolojinin gelişmesiyle bilgi kanallarının çoğaldığı günümüzde demokratik yapının en önemli bileşeni olan basın toplumun gelişmesinde güvenli ve aynı zamanda güvenilir bilgiye ulaşma noktasında son derece büyük öneme sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle demokrasinin dördüncü kuvveti olan basınımızın değerli mensuplarının 10 Ocak "Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, meslek hayatlarında başarılarının devamını dilerim."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki