Nail Çiler; "Toprağımızı korumak vatandaşlık görevidir"

Nail Çiler; "Toprağımızı korumak vatandaşlık görevidir"
10 Haziran 2016, Cuma - 19:24

GTO Başkanı Nail Çiler, 11 Haziran Toprak Bayramı ile ilgili mesajında, "Toprağımızı korumak vatandaşlık görevidir" dedi.Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler' İn 11 Haziran Toprak Bayramı  İle İlgili Mesajı yayınladı.
Çiler, açıklamasında şunları ifade etti, " Hava ve su gibi canlıların yaşaması için vazgeçilmez bir unsur olan, binlerce hatta milyonlarca yılda oluşan toprak, insan ömrü ile kıyaslandığında muazzam bir sürece işaret eder.  Yaşam kaynağı olan toprağın önemini vurgulamak ve kamuoyunun dikkatini çekmek için 1945 yılında çıkan “Toprak Bayramı Kanunu”  ile “ Çiftçiyi Topraklandırma Kanunu” nun kabul edildiği 11 Haziran gününü her yıl Toprak Bayramı olarak kutlamaktayız.
Artmakta olan dünya nüfusunun temel gıda ihtiyacını karşılayacak olan tek kaynak topraktır. En basit ve çarpıcı anlatım ile ’’Toprak yok ise ekmek de yoktur’’. Bugün ekmeğimiz, kendi elimizle oluşturduğumuz arazi bozunumu, çölleşme, erozyon, verimli toprakların yapılaşmaya tabi tutulması gibi nedenlerden dolayı tehdit altındadır. Sağlıklı yarınlar için toprağımızı koruma, yanlış uygulamaların önüne geçerek bilinçli bir şekilde işleme, tüketim değil de üretim bilinci ile donanıp, bu bilince uygun uzun vadeli sürdürülebilir yatırımlar yapmak ve yapılmasına destek vermek her birimizin vatandaşlık görevidir.  Ekmeğimiz için toprağımıza sahip çıkalım, Toprak Bayramı’mız kutlu olsun.   
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki