Nail Çiler'in Babalar Günü Mesajı

Nail Çiler'in Babalar Günü Mesajı
17 Haziran 2016, Cuma - 17:56

Babalar Günü ilk kez Washington’da, annesini kaybetmiş altı çocuklu bir ailenin kızlarından Sonora’ nın, kendisi dahil altı kardeşini tek başına büyüten ’’Gazi’’ babasına hediyesidir. Sonora, babasının bu sonsuz emeklerinin ’’BİR GÜN’’ ile de olsa ’’TAÇLANDIRILMASI GEREKTİĞİNİ’’ düşünmüş ve Haziran’ ın üçüncü pazar gününün ’’BABALAR GÜNÜ’’ olarak kabülünü sağlamıştır.

Bir çocuk kalbinde ’’BABA’’ çoğu kez kahraman ile eş anlamlıdır. ’’BABA’’, evin direği, yaslanılacak omuz, varlığı bile mutlu ve güçlü hissetme sebebimizdir. Evladını koruyup kollayan,  ona hayatın zorluklarına karşı direnç aşılayan, çocuğu için varını yoğunu ortaya koyan, dinleyen, dinlendiren, gülen ve güldüren  ’’BABALARIMIZIN’’ gönüllerinin sadece bir gün değil her zaman hoş tutulması, vefa duygusu geliştirerek sevgi ve saygıda kusur edilmemesi çok önemlidir.

Gelenek ve inançlarımız gereği olarak da bizlere öğütlenen anne ve ’’BABALARIMIZA’’ göstermemiz gereken sevgi, saygı, anlayış ve ilgimizi eksiltmeden, büyük bir özenle gelecek kuşaklara aktarmalı ve devamlılığını sağlamalıyız.

Tecrübeleriyle bizlere yol gösteren, sevgi, özveri ve güvenin sembolü, yaşamımızın güçlü çınarı olan tüm ’’BABALARIMIZIN BABALAR GÜNÜ’’ nü kutlar, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu yarınlar dilerim. ’’BABA’’ hasreti ile yananları da sevgi ile kucaklarım.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki