Nerede Kalmıştık!

Nerede Kalmıştık!
02 Haziran 2016, Perşembe - 14:57

Çayırova Belediyesi Haziran Ayı Meclisi Başkan Şevki Demirci başkanlığında Gerçekleşti.

Nisan ve Mayıs ayı meclislerine katılamayan Başkan Demirci Haziran meclis toplantısında başkanlık yaptı.Adeta nerde kalmıştık dercesine muhalefetin verdiği önergelere cevap veren başkan bunların hepsi kurgu ve hikayeden ibaret dedi

CHP HALİS KOÇ SORDU BAŞKAN DEMİRCİ CEVAP VERDİ

CHP’li Halis Koç önceki meclislerde Çayırova belediyesi hakkında ortaya atılan iddialar hakkında başkan Demirci’den açıklama istedi.Muhalefet meclis üyelerine cevap veren Başkan Demirci, "Bunlar gerçek dışı olan, her dönemde belediyemizi yıpratmaya yönelik planlanmış çıkışlardır. Artık bunlara alıştık. Seçim sonrası koluma kelepçe vurduranlar, beni hapishaneye gönderenler vardı. Allaha şükür yanlış bir işin içinde olmadık.Bugünde içinde gazeteci kimliğinde olan belirli insanlar yine aynı senaryoları yazıyorlar. Hepsi hikaye. Çayırovaspor'dan bize ne. Biz Çayırovaspor'a ve diğer spor kulüplerine ancak katkıda bulunuyoruz. İç işlerine karışamayız. Kendi yönetim kurulu ve kararları ile yönetilen bir kurumsal yapı. Biz belediyeyiz. Gerçekten hukuk dışı bir durum varsa herkes cezasını çeker. Ama ben buradan söylüyorum. Hukuka aykırı bir durum yok. Ayrıca bu haberleri uyduranlar için de avukatlarımız girişimlerini başlattı. Haksız bir saldırı karşısında sessiz kalmamız mümkün değil."dedi.

YİNE YARDIM EDECEĞİM

Çayırovaspor ile ilgili yardımlarına devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Demirci, "Beni spordan futboldan soğutacak girişimlerde bulunmaya çalışıyorlar. Ama ben yinde de sosyal belediyecilik çerçevesinde spora olan katkımı sunmaya devam edeceğim. İlçedeki diğer spor kulüplerine de Çayırovaspor'a da katkı sunmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğim."dedi.

DEMİRCİ,ÖZÇELİK’E TEŞEKKÜR ETTİ

Saadet partisi gurup sözcüsü Zeki Özçelik yaptığı açıklamada 11 ayın sultanı ramazan ayı yaklaştı. Ülkemize birlik ve beraberlik getirmesi dileği ile sözlerini geçmiş Ramazan aylarında yaşadığımız ramazan etkinliklerine değinerek yapılacak olan programları daha yaralı az israfız bir şekilde atlatalım diyerek dar gelirli vatandaşlarımıza el uzatalım dedi. Başkan Demirci Zeki Özçelik  bey güzel bir konuya değindi,kendisine teşekkür ediyorum diyerek,Gönül sofralarında bir olacağız yaptığımız,alışmalarda Ramazan yemeklerini Çayırova’lı esnaflardan temin edeceğiz “Kazanan Çayırova Esnafı Olacak” dedi.

BAŞKAN DEMİRCİ, DUMANKAYA İLE İLGİMİZ YOKTUR

Başkan Demirci, Muhalefetin Dumankaya yeri ile ilgili yaptığı açıklamada; Dumankaya ile Çayırova belediyesi arasında hiçbir bir bağlantı yoktur buradan kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyin Dumankayanın proje yapmak istediği yerin sahibi Şen Piliçtir. Yer kendisinindir ister satar ister satmaz bizimle yakından ve uzaktan hiçbir alakası diyerek sözlerini noktaladı.

SP, ALİ UÇAR, KAZANAN ÇAYIROVA OLSUN

SP Meclis üyesi Ali Uçar yenilenme imar planlama uygulaması gündem maddesi hakkında söz alarak yapılacak olan uygulamanın Çayırovanın yararına olmasını istedi.Çayırova’da imar sıkıntısı olduğunu dile getiren Uçar düzenlemenin bir an önce yapılması gerektiğini dile getirdi

 Başkan Demirci İmar ile yaptığı açıklamada Ali Uçar’a teşekkür ederek bizler Çayırovanın geleceğini düşünüyoruz en yakın zamanda imar ile ilgili düzenleme yapılacak dedi

CHP HALİS KOÇ, FATİHİN HÜNKÂRINA SAHİP ÇIKIYORUZ

Çayırova CHP Grup Sözcüsü Halis KOÇ Haziran ayı meclisinde yaptığı açıklamada; Değerli Başkan, Değerli meclis üyeleri, Kurum Amirleri, Değerli Basın Mensupları ve çok değerli Çayırovalılar Hepinizi CHP grubum ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum. Değerli arkadaşlar gün geçmiyor ki acı olmasın, bizler her zamankinden daha sağduyulu olmalıyız. Unutmayalım ki ayrışırsak, kan dökenlere güç katarız, bu vesile ile aziz şehitlerimize, terörden ölen masum insanlarımıza Allah ‘tan rahmet,  kederli ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. İstanbul’ un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilişinin 563. Yıl dönümünü grubumuz adına kutluyorum. Bu vesile ile Fatih ‘in otağının bulunduğu Hünkar çayırının satışının engellenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ağaç sevdalısı Fatih Sultan Mehmet ‘‘canlıyı gölgesinde ağırlayan o ağacı kesenin, kolu kesilmelidir ‘‘ diyerek ağaç katliamının bir vahşet olduğunu dile getirmiştir. Yeşilin yok olmasına direnen, özgürlük ve demokrasi mücadelesinde yaşamlarını yitiren Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert ve arkadaşlarını ölümsüzlüğünün 3. yılında grubum adına saygıyla, özlemle anıyorum. Gaz bombası sonucu gözünü yitiren 13 gezi direnişçimize selam olsun diyorum. Yine biliyorsunuz ki geçtiğimiz ay içerisinde Sn. Genel Başkanımıza, katıldığı şehit cenazesinde yumurtalı saldırı yapılmıştır. Bu saldırıyı yapanlar terör ve ona destek verenler karşısında ki duruşundan rahatsız olanlardır. Hiç bir güç CHP’lileri barıştan, kardeşlikten, birlik gayretlerinden vazgeçiremeyecektir. Sn. Genel Başkanımıza, şehitlerimize ve ailelerine yapılanlar çok büyük bir saygısızlık ve alçaklıktır dedi. Bu saldırıyı grubum adına kınıyor, Sn. Genel Başkanımızın yanında olmaya ve her türlü saldırıya siper olmaya CHP’ nin bir neferi olarak devam edeceğiz.        -21 milyon oy alan Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından yine 23 milyon seçmenin oyunu alan Sn. Ahmet Davutoğlu Başbakanlıktan alınarak yerine Sn. Binali Yıldırım atanmıştır. Yeni Başbakanımıza grubumuz adına hayırlı olsun diyoruz. İlk icraatı olarak yolsuzluklarla mücadele kurulunu kaldırmasına da bir anlam veremediğimizi belirtmek isterim dedi.

HAZİRAN MECLİSİNİ TAKİP ETTİLER

Çayırova belediyesi Haziran Ayı meclisini CHP Çayırova ilçe başkanı Selahattin Kaya ve yöneticileri, Çayırova Cumhuriyetçi kadınlar derneği başkanı Emine Özcan ve çok sayıda vatandaş meclisi takip ettiler. Bir sonraki Temmuz Ayı Meclisi 1 Temmuz 2016 Cuma Günü Saat 15.00’de yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Rizvan terzi
02 Haziran 2016, Perşembe, 16:37
Spor kulübü sadece çayırovaspor değil başkana birileri bunu anlatsın çayırovada başka amatör kulüplerde var.seçim dönemi birdaha gelir bu insanlarada işiniz düşer.çayırovanın başkanı olun sadece bir kesimin değil çünki bizim oylarımızla oraya geldiniz
haber yazılımı: buki