Nöbetleri tutmayacağız

17 Nisan 2015, Cuma - 21:31

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeyle ilgili basın açıklaması yaptı

 

 Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği’nde düzenlenen ’Mesai Dışı Hizmet ve Nöbete Mazeretsiz Gelmemek’maddesi kapsamında ihtar ceza puanlarının artırılmasına tepki gösterdi. Basın açıklamasına Aile Sağlığı Çalışanları, Zekai Dumlupınar, Varol Sakallı, Erol Kalemer, Hacer Gündüz, Naciye Gökçen ve Nur Serttaş katıldı. Şube Başkanı Ömer Çeker,“yönetmeliğe göre 100 ceza puanlı alan aile hekiminin ve aile sağlığı elemanının sözleşmesinin iptal edilmektedir. Eski yönetmelikte ki beş ihtar puanı yeni yönetmelikle 20 ihtar puanı cezaya yükseltilmiştir“diyerek konuşmasına devam etti.

 

YA NÖBET TUTARSINIZ…
Şube Başkanı Ömer Çeker, Sağlık Bakanlığı, Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarının cellâdı olmayı kafasına koymuştur. Çalışana zulum aracı olarakta mevzuatı seçmiş nasıl yaparım da zorla bu nöbeti tuttururum tasasına düşmüştür. Ya nöbeti tutarsınız ya da yok ederim mantığıyla hareket etmeye karar verilmiştir ama bu işo kadar kolay değildir. Zulme karşı dik duruşumuzu sergilemeye devam edeceğiz“dedi.

 

EN KESKİN MESAJ
Ömer Çeker“Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Çalışanları Cumartesi nöbetlerini tutmamakta kararlıdır. Bakanlık cezayı 20 değil de 100 puana bile çıkarsalar bu tavrımız sürecektir. Türk Sağlık-Sen olarak cumartesi nöbetlerini tutmamakta kararlı olan Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarının yanındayız.18 Nisan Cumartesi gününden başlamak üzere nöbet eylemlerine katılımın arttırılarak sürdürülmesi Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarının ilgillilere vereceği en etkili ve keskin mesaj olacaktır.“diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki