NUH, AYSAL, ILICALI VE BİTLİS’TEN 6 OKUL

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, önümüzdeki günlerde hayırsever sanayici ve işadamları ile 114 derslikli 6 okul protokolü imzalayacak. “Eğitime Yüzde 100 Destek” kampanyası kapsamında Nuh Çimento 3, GS Kulüp Başkanı Ünal Aysal 1, Polisan sahibi Necmettin Bitlis 1 okul, Acun Ilıcalı İşitme Engelli Anasınıfı yapacak.
05 Ağustos 2015, Çarşamba - 15:27

NUH İLE 3 OKUL PROTOKOLU

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, ilk okul protokolunu Nuh Çimento ile yarın saat 17.00’de Gebze’de imzalayacak. Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfı, yıkılan cezaevi arsası üzerine yaklaşık 15 milyon harcayarak 70 derslikli 3 okul yapacak. Okulun tamamlanmasının ardından şehir merkezindeki İzmit, Gazi ve kız meslek lisesi Nuh Çimento Kampüsüne taşınacak.

 

ILICALI’DAN ENGELLİ SINIFI

Acun Medya kurucusu ve 2005 yılından buyana Türkiye vergi rekortmenleri ilk 100 sırasında yer alan Acun Ilıcalı’nın yaptıracağı “İşitme Engelliler Ana Sınıfı” protokolu 12 Ağustos’ta imzalanacak. Ilıcalı, “81 İlde 81 İşitme Engelli Ana Sınıfı” projesi kapsamında ilkini geçen sene Samsun’da açtığı ana sınıfının ikincisini Gazanfer Bilge İşitme Engelli İlk ve Ortaokulu bünyesinde yapacak.

 

BİTLİS VE AYSAL’DAN EML

Polisan AŞ sahibi Necmettin Bitlis, fabrika arazisi içine yaptırdığı bir ortaokul ve spor salonundan sonra 24 derslikli Anadolu Meslek Lisesi yaptırmak için Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile 11 Ağustos Salı günü protokol imzalayacak. Galatasaray Kulüp Başkanı Ünal Aysal’ın Muallimköy’de yaptıracağı 24 derslikli “Yenilenebilir Enerji Teknik ve Meslek Lisesi” protokolünün de önümüğdeki günlerde imzalanması bekleniyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki