Nurettin Çelik, Külliye Ne Zaman Bitecek!

20 Ağustos 2014, Çarşamba - 12:37

Saadet Partisi Gebze ilçe başkanı Nurettin Çelik gerçekleştirdiği basın toplantısında Çoban Mustafa Paşa Külliyesi'nde hala bitmeyen tadilat çalışmalarını eleştirerek “ Ecdadımızın 2 yılda yaptığı camiyi bunlar 2 yılda restore edemedi. ” dedi.

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Nurettin Çelik, önceki gün basın toplantısı gerçekleştirdi. Kent Meydanı ve hala devam eden külliye tadilatı hakkında oldukça sert konuşan Çelik,  uzun soluklu çalışmalarda ki aksaklıkları eleştirdi. Tadilat çalışmalarını bizzat kendisinin takip ettiğini ve camide ki görevliler ile konuştuğunu belirten Çelik, Çoban Mustafa Paşa külliyesinde zamanın da birçok insanın konakladığını ve restorenin bitmemesi sebebiyle, halkımızın eskiden ahır olarak kullanılan yerlerde namaz kılmak zorunda kaldığını ifade etti.

TEK ESER KENT MEYDANI Eleştirilerini sürdüren Çelik, “2 dönemden beri yaptıkları 1 eser var. Herkesin ne yaptınız sorusuna verdikleri tek cevap Kent Meydanı. Kent Meydanı eğer Çoban Mustafa Paşa Camii olmamış olsa bir anlamı yok. Kent meydanına canlılığını kazandıran, o tarihi dokusuyla devam ettiren yapı ecdadın bize bıraktığı o yapıdır. Bu konuyla alakalı belediyenin de kaymakamında vakıflar bölge müdürlüğünün sorumlulukları var. Gebze’yi bu kadar sahipsiz bir kent olmaktan çıkarsınlar. Gebze’ye azıcık sahip çıksınlar. Belediye başkanımızın yetkililerimizin tek gayesi buraya hizmet etmektir.”dedi.

SİGORTALAR ATIYOR Hizmet eleştirisi yapan Çelik, “Bu hizmeti de kimse kendi cebinden yapmıyor. Bu hizmeti bizlerin cebimizden ödediğimiz vergilerimizle yapıyor camiyi ziyaret ettim camide ki imam hatiplerin gözünde bile cemaatin gözünde bile yapılan çalışmanın eksik olduğu belli.  Onlar şikâyetlerini vakıflar bölge müdürlüğüne şikâyetlerini sunmuşlar. Ecdadın 2 yılda yaptığını bunlar 2 yılda restore edemiyor.  Sonra biz hizmet için geldik denildiği andan itibaren bizim hemen sigortalarımız atıyor. Çünkü bu hizmeti göremiyoruz. Sigortalar atınca bizim için ampul kararmış oluyor.

HİZMET ENDEKSLİ Biz hizmet endeksli bakmak zorundayız. Diyorlar adam yüzde 52 almış olabilir. Çok olmak haklılık sebebi değildir ki. Ben bulunduğum yer de ki çalışmaya bakıyorum. Adnan Bey bir takım projeler sundu. Biz istiyoruz ki bu projeler kent meydanı gibi olmasın. Ak çarşı gibi olmasın. Yapılan çalışmaların tertipli düzenli bir şekilde yapılmasını arzu ediyoruz ve bir an önce oradaki eksiklerle birlikte restoreyi tamamlayarak Gebze halkına açılmasını istiyoruz.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki