O dava ertelendi

O dava ertelendi
13 Nisan 2016, Çarşamba - 10:48

2008 yılında jandarmanın yaptığı operasyon ile gözaltına alınan aralarında işadamı Fikret Gündüz’ün de bulunduğu 40 kişinin yargılanmasına bugün devam edildi. 8 duruşmadır karar çıkmayan dava 1 Haziran’a ertelendi.

2008 yılında Jandarmanın yaptığı operasyon ile Kartepe'nin tanınmış işadamlarından olan Fikret Gündüz’ün de aralarında bulunduğu 40 kişi suç işleme, örgüt kurma, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit gibi suçlardan gözaltına alınmıştı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanan sanıklardan Fikret Gündüz 5 yıl boyunca tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilmişti. Özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasıyla da dava dosyası Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmişti. 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya Fikret Gündüz katılmazken 15 sanık ve avukatları katıldı.

AVUKATLAR İSTİFA ETTİ

Tutuksuz yargılamasına devam edilen sanık Fikret Gündüz’ün katılmadığı davaya sanıklar Vehbi Gündüz, Ali Karakaya, Zeki Gede, Hikmet Adıgüzel, Mümin Büyükkaya, Mehmet Acar, Mustafa Acar ile sanık avukatları katılım gösterdi.  Görülen duruşmada sanık Süha Kalay avukatı Zafer Seçki’nin sanıklar İsmail Gündüz, Ziya Özlü, Yılmaz Gündüz ve Seyfi Gündüz’ün avukatı Emre Totik’in avukatlıktan istifa etmesi üzerine mahkeme heyeti ve bu istifa dilekçelerinin tebliği edilmesine karar vererek duruşmayı 1 Haziran saat 11.15 tarihine erteledi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki