Oda başkanlarından Ankara’ya çıkarma

22 Aralık 2014, Pazartesi - 13:29

 

“Eski üyelerin kayıtları odalarda olacak”

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İlhan Polat ile görüşen Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Kadir Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri Kamil Yılmaz, Şaban Ebik, Ziyaettin Erattır, Necati Çetin ve Kenan Çelik, Gebze, Darıca, Dilovası, Çayırova’daki eski üyelerini muhafaza edecekler.

 

Ankara’da gerçekleştirilen görüşmelerle ilgili olarak bilgi veren Gebze Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kenan Çelik, “Darıca, Dilovası, Çayırova’daki esnaflarımız sicillerini yenilemek isterlerken kayıtları Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne alınıyordu. Esnaflarımız ve esnaf odalarımız bu durumda şikayetçiydiler. Ayrıca yönetmelikte esnafların ilçelerinde bulunan odalarına kayıt yapmaları konusunda madde vardı. Yaşanan bu durumla ilgili olarak Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Kadir Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri ben, Kamil Yılmaz, Şaban Ebik, Ziyaettin Erattır ve Necati Çetin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İlhan Polat ile görüştük. Gerçekleştirdiğimiz görüşmenin ardından mevcut odaların eski üyelerinin koruyacağı ve kaydı Kocaeli’ne alınan üyelerin de geri alınması konusunda mutabık kaldık. Yeni açılacak olan işyerleri Çayırova ve Dilovası’ndaki üyeler Kocaeli merkezdeki odaya kayıt olacaklar” diye konuştu. 

“KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

Çayırova ve Dilovası’nda yeni bir işyeri açacak olan esnafın Kocaeli’ne merkeze kaydının yaptırılması kamuoyunun takdirine bıraktıklarını ifade eden Gebze Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kenan Çelik, “Bu konuyla ilgili olarak da gerekli çalışmalar devam edecektir. Ancak bu konuda esnafımızın da daha duyarlı olmasını istiyoruz” dedi. Çayırova ve Dilovası’nda yeni bir işyeri açacak olan esnafın Kocaeli’ne merkeze kaydının yaptırılması ile ilgili Çayırova ve Dilovası’ndaki vatandaşlar tepki göstererek, konuyla ilgili bölge kaymakamlarının, belediye başkanlarının bu durumla ilgili olarak bir çözüm bulmalarını istedi. Kaydı Kocaeli’nde olan bir esnafın fiş veya faaliyet raporu alması için Kocaeli’ne gitmesinin zaman ve maddi yönden büyük bir külfet olacağını belirttiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki