Odalarda seçim dönemi başlıyor

01 Aralık 2015, Salı - 12:36

TMMOB’e bağlı mimar ve mühendis odalarında kongre süreci Ocak ayında başlıyor. MMO: İMO, İMO ve Harita Mühendislerinde takvim kesinleşirken, diğer odalarda ise önümüzdeki hafta seçim takviminin belli olması bekleniyor.Türkiye Mimar ve Mühendisler Odaları Birliğine (TMMOB) bağlı odalarda kongre süreci başlıyor. 2 yılda bir odalarda gerçekleştirilen kongrelerin takviminde Makine Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, İnşaat Mühendisleri, Harita Mühendisleri Temsilciliğinde tarihler belli olurken, Mimarlar Odası Jeo Fizik Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri temsilciliğinde ise tarih henüz netleşmedi. Şu ana kadar belli olan tarihlere göre ilk kongre Elektrik Mühendisleri Odasının olacak.

EMO’DA FİDAN DEVAM EDEBİLİR

TMMOB’a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası’nın genel kurulu 9-10 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. 3 bin 51 üyesi bulunan odanın genel kurulu KSMMMO’nun konferans salonunda saat 10.00’da başlayacak. Seçimler ise 10 Ocak’ta saat 09.00’da oda binasında gerçekleştirilecek. Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Fidan ve yönetim kurulunun devam etmesi noktasında Danışma Kurulu’nun olumlu görüş belirttiği öğrenilirken, yönetimin önümüzdeki hafta açıklama yapması bekleniyor. Elektrik Mühendislerinde şu ana kadar ikinci bir liste çalışması olmadığı öğrenildi.

MMO’NUN SEÇİMLERİ OKUL’DA OLACAK

TMMOB’a bağlı odalar arasında en fazla üyesi bulunan Makine Mühendislerinde ise kongre 16-27 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek. 6 bin 150 üyeye sahip olan odanın genel kurulu 16 Ocak’ta saat 11.00’de KYÖD Sosyal tesislerinde gerçekleştirecek. Mevcut oda binasının önünde otopark sıkıntısı olması nedeniyle seçimler 17 Ocak’ta Real’in karşısında bulunana Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirilecek. Seçimlerde 7 asil, 7 yedek yönetim, 2 asil 2 yedek denetim kurulu, 1 onur kurulu, 4 üst kurul delegesi seçilecek.

ÖZMURAL KARARINI 12 ARALIK’TA AÇIKLAYACAK

Makine Mühendisleri Odası’nda Ünal Özmural başkanlığındaki yönetimin devam edip etmeyeceği noktasında odanın Danışma Kurulu çalışmalarını sürdürüyor. Özural ve ekibi ise 12 Aralık’ta Wellborn Otel’de gerçekleştirilecek olan 61’inci kuruluş yıldönümü yemeğinde kararını açıklaması bekleniyor. Her dönem çift liste ile yapılan seçimlerde şu ana kadar yeni bir liste hazırlığı olmadığı öğrenildi.

İMO’DA KONGRE 20-21 ŞUBAT’A

İnşaat Mühendisleri Odası’nın kongresi ise 20-21 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. 20 Şubat’a Genel Kurulu’nu saat 10.00’da KOTO meclis salonunda yapması beklenen İnşaat Mühendisleri Odası, 21 Şubat’a seçimleri oda binasında gerçekleştirecek. 2 bin 100 üyesi bulunan odanın seçimlerinde 7 asil, 7 yedek yönetim, 11 üst kurul delegesi seçilecek. Mevcut Başkan Tolga Ok ve yönetiminin devam etmesi noktasında Danışma Kurulu’nun olumlu yönde görüş belirttiği öğrenilirken, yeni bir liste çalışması ise yok.

HARİTA’DA ÇEPNİ TEK ADAY

TMMOB’a bağlı Harita Mühendisleri Odası Kocaeli temsilciliğinde ise seçimler 30 Ocak’ta yapılacak. Mevcut İl temsilcisi Murat Selim Çepni’nin yeniden aday olması beklenen seçimlerde sabah saat 09.00’da oda binasında gerçekleştirilecek. 341 üyesi bulanan temsilcilikteki seçimlerde Çepni, dışında başka aday olmaması bekleniyor.

DİĞER ODALARDA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TAKVİM NETLEŞECEK

Genel Kurul tarihleri belli olmayan Mimarlar Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası’nın seçim takviminin önümüzdeki hafta belli olması bekleniyor. Jeo Fizik mühendisleri Odası ise seçim takvimi henüz belirlenmezken, seçimin Ocak ayının ikinci haftası yapılması bekleniyor. Gıda Mühendisleri Odası Kocaeli Temsilciliğinde ise kongre yerine Ocak ayının sonuna doğru genel merkez tarafından atama yapılması bekleniyor. Mevcut temsilci Mehmet Akif Şen’in yeniden atanması bekleniyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki